خبرگزاری میراث آریا

تاریخ: 12 شهریور 1398

رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری روز ملی مردم شناسی را تبریک گفت

به‌گزارش میراث‌آریا به نقل از روابط‌عمومی پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری، در پیام بهروز عمرانی آمده است:

«ابوریحان بیرونی پیشگام دانش مردم‌شناسی در جهان و یکی از قلل رفیع علم در سرزمین ایران و کشورهای فارسی‌زبان است. تلاش‌های سترگ و بی‌مانند او را نه‌تنها می‌توان میراث مشترک کشورهای فارسی‌زبان و جهان اسلام دانست، بلکه اندیشه‌های ناب و جهان‌گستر او، مرزها و قاره‌ها را درنوردیده و به بخشی از گنجینه دانش انسان‌ها تبدیل‌شده است.

سالروز تولد ابوریحان بیرونی به‌عنوان روز رسمی دانش مردم‌شناسی در تقویم کشور، ما را با میراث سترگ علم در ایران آشنا ساخته و باور و اعتماد به کوشش‌های ایرانیان را در درک میراث‌فرهنگی و تمدنی خود و سایر جوامع افزون می‌سازد.

توسعه پایدار بدون توجه به زمینه‌های فرهنگی و توانایی‌های سرزمینی کشور عزیزمان ایران ممکن نخواهد بود و در این مسیر مردم‌شناسی به‌عنوان بومی‌ترین شاخه علوم انسانی می‌تواند نقشی بزرگ ایفا کند. پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری در بستر پژوهش‌های مردم شناختی همواره کوشیده است تا به سهم خود بر

خودآگاهی فرهنگی ایرانیان به‌عنوان منبع اصلی تعریف هویت افزوده و پاسخگوی نیازهای مبرم و حیاتی در شناخت مسائل و مصائب کشور در حوزه میراث‌فرهنگی و تمدنی آن باشد. امید است مردم شناسان ایران همراه با دانشوران و محققان سایر علوم میراثی با کوشش و تلاش خستگی‌ناپذیر خود در خدمت به مردم ایران پیروز و موفق باشند.»

 

روتیتر
موضوع: خبر
نوع خبر: تنظیمی
موقعیت: سایر
منبع خبر
آدرس ویدئو