خبرگزاری میراث آریا

تاریخ: 23 بهمن 1398

بازدید مفصل وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی از نمایشگاه تهران

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از ستاد خبری نمایشگاه گردشگری و صنایع‌دستی تهران، دکتر مونسان پس از حضور در افتتاحیه سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع‌دستی تهران از غرفه‌های کشور اندونزی، استان گلستان، شرکت منطقه‌ای آب تهران، کشور ترکیه، شرکت سامانه جامع گردشگری روستایی، کشور مالزی، شرکت مادرتخصصی توسعه ایران‌گردی و جهان‌گردی ایران، شرکت گردشگری ستاره برج سفید، شرکت علاءالدین، شرکت قصران گشت و غرفه کشور سوئیس بازدید کرد. 

دکتر مونسان ضمن حضور در این غرفه‌ها با نمایندگان شرکت‌های داخلی و خارجی در راستای گسترش همکاری با وزارتخانه به گفت‌وگو نشست.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در بخش دوم بازدید از نمایشگاه از غرفه مجموعه هتل‌های پارسیان، مرکز آموزش هتلداری غرب کشور، غرفه استان همدان، هتل شیراز، هگتا هلدینگ گردشگری تامین اجتماعی و جامعه حرفه‌ای هتلداران همدان بازدید کرد و در غرفه استان همدان در بخش لالجین پشت میز سفالگری نشست و ساخت یک کوزه سفالی را تجربه کرد.

وی در ادامه با حضور در سالن ۱۸ ضمن بازدید از غرفه صنایع دستی و آلات موسیقی استان کرمانشاه از لوگوی رویداد کرمانشاه ۲۰۲۰ رونمایی کرد و پس از آن از غرفه‌های استان کردستان، شهرداری ارومیه، استان چهارمحال و بختیاری و استان مرکزی بازدید کرد.

مونسان در غرفه استان مرکزی از اپلیکیشین گردشگری استان مرکزی رونمایی کرد و از صنایع‌دستی، صنعت پارچه و گلیم بافی، سوغات و محصولات روستایی، دالان گردشگری استان مرکزی که به معرفی مشاهیر این استان پرداخته بود و آیین‌های مذهبی و بومی محلی شهرستان تفرش، بازدید کرد. 

او همچنین در غرفه استان کردستان در جریان نازک کاری، سازه‌های سنتی و صنایع دستی، گلیم و دف سازی کردستان قرار گرفت و از غرفه سردشت بازدید کرد.

غرفه استان آذربایجان غربی و شهرستان ارومیه همراه با بازدید از سفره خانه سنتی در غرفه ارومیه و غرفه استان بوشهر و بخش گردشگری دریایی در خلیج فارس آخرین غرفه‌هایی بود که مورد بازدید وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قرار گرفت.

روتیتر: روی خط نمایشگاه تهران ـ 4
موضوع: خبر
نوع خبر: تولیدی
موقعیت: خبر3
منبع خبر
آدرس ویدئو