خبرگزاری میراث آریا

تاریخ: 24 بهمن 1398

تجلی ظرفیت‌های غنی صنعت گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی در نخستین روز از نمایشگاه تهران

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی، نخستین روز از سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و سی و سومین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی تهران در حالی سپری شد که آذربایجان شرقی فعالیت گسترده خود را در راستای معرفی ظرفیت‌های وسیع این منطقه در دو غرفه مجزای گردشگری و صنایع‌دستی با مساحتی بالغ‌ بر 600 مترمربع آغاز کرد.

غرفه گردشگری آذربایجان شرقی که با مشارکت معاونت گردشگری استان و فعالان این عرصه ازجمله هتل‌های شاخص تبریز، مراکز بوم گردی، دفاتر خدمات گردشگری، انجمن صنفی تأسیسات گردشگری و اپلیکیشن راهنمای سفر «مستر تریپ» در این نمایشگاه حضور یافته در نخستین روز میزبان رئیس جامعه هتلداران ایران، سخنگوی شورای اسلامی شهر تبریز و جمعی از گردشگران داخلی و خارجی بود.

جمشید حمزه زاده، رئیس جامعه هتلداران ایران در بازدید از این غرفه مشارکت همه‌جانبه بخش خصوصی و دولتی در این نمایشگاه را وجه تمایز آذربایجان شرقی با سایر استان‌ها دانست و حضور یکپارچه و هماهنگ استان را از ویژگی‌های برجسته حضور آذربایجان شرقی در این دوره عنوان کرد.

کریم صادق زاده تبریزی، سخنگوی شورای اسلامی شهر تبریز نیز از دیگر میهمانان ویژه روز نخست نمایشگاه گردشگری تهران بود که اهتمام ویژه اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان در این دوره از نمایشگاه گردشگری و صنایع‌دستی را اقدامی مؤثر در نمود ویژه ظرفیت‌ها و جاذبه‌های گردشگری این استان در عرصه ملی و بین‌المللی دانست که به دنبال آن افقی روشن برای توسعه این صنعت ارزشمند در استان ترسیم خواهد شد.

غرفه صنایع‌دستی آذربایجان شرقی که در سالن شماره ۷ واقع‌شده است، با حضور ۲۰ هنرمند خلاق و توانمند آذربایجان میزبان گردشگران داخلی و خارجی است.

فرشاد به آفرین، معاون صنایع‌دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی، در نخستین روز از سی و سومین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی تهران که به‌طور هم‌زمان با نمایشگاه گردشگری برگزار می‌شود، با ابراز امیدواری در خصوص رونق صنایع‌دستی در صنعت گردشگری کشور، هم‌زمانی نمایشگاه صنایع‌دستی با گردشگری را زمینه مناسب برای تعامل بیشتر فعالان حوزه گردشگری با هنرهای دستی و هنرمندان عنوان کرد.

فعالان حوزه گردشگری استان نظیر دفاتر خدمات مسافرتی و همچنین اپلیکیشن راهنمای سفر "مستر تریپ" در نخستین روز از سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران مورد استقبال گردشگران داخلی و خارجی قرار گرفت.

روتیتر
موضوع: گزارش
نوع خبر: تولیدی
موقعیت: سایر
منبع خبر
آدرس ویدئو