خبرگزاری میراث آریا

تاریخ: 29 اسفند 1390

چشمه‌هاي آب‌گرم آذربايجان‌شرقي جاذبه‌اي براي گردشگران نوروزي

به گزارش ميراث‌آريا(chtn)، به نقل از روابط عمومي اداره ‌کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان‌شرقي اظهار داشت: بيش از 120 چشمه آب معدني در اين استان واقع شده که علاوه بر خاصيت‌هاي آب درماني مي‌تواند با کاهش دماي اخير کشورمان، مسافرت نوروزي گردشگران را دل‌چسب کند.

«تراب محمدي» اغلب شهرستان‌هاي استان را بهره‌مند از چشمه‌هاي آب معدني عنوان کرد و افزود: تاکنون 2 مجتمع آب‌درماني مدرن در شهرستان‌هاي کليبر و بستان‌آباد ايجاد شده که علاوه بر استفاده‌هاي درماني در ايجاد تنوع براي علاقه‌مندان طبيعت نيز موثر است.

وي با اشاره به پراکندگي محل اين چشمه‌هاي آب‌گرم در سطح استان گفت: مهم‌ترين چشمه‌هاي آب معدني آذربايجان‌شرقي در شهرستان‌هايي مانند آذرشهر، کليبر، عجب شير، سراب، بستان‌آباد، ورزقان، هريس، هشترود، مراغه، شبستر، چاراويماق، ملکان و کندوان واقع شده‌اند.

رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان خاطرنشان کرد: چشمه‌هاي آب‌گرم و مجتمع‌هاي آب درماني به عنوان يک جاذبه گردشگري سلامت، توانايي بالايي در توسعه صنعت گردشگري دارند.

محمدي تصريح کرد: با توجه به قرارگيري اکثر چشمه‌هاي معدني آذربايجان‌شرقي در دامان طبيعت و وجود اراضي ملي و طبيعي فراوان در اين مناطق، گردشگران نوروزي مي‌توانند با سفر به اين شهرستان‌ها از چند جاذبه گردشگري به صورت همزمان استفاده کنند.

وي يادآور شد: نقشه‌ها، بروشورها و لوح‌هاي فشرده حاوي راهنماي تمام آثار تاريخي، جاذبه‌هاي طبيعي و نيز محل قرارگيري اين چشمه‌هاي آب‌گرم همزمان با آغاز سفرهاي نوروزي، در تمام ورودي‌ها و چادرهاي راهنمايي سطح شهرستان‌هاي آذربايجان‌شرقي در اختيار گردشگران قرار مي‌گيرد.
ص/117

روتیتر
موضوع
نوع خبر
موقعیت
منبع خبر
آدرس ویدئو