خبرگزاری میراث آریا

تاریخ: 28 اسفند 1390

دهلران آماده ميزباني کاروان‌هاي راهيان نور

سرپرست اداره‌ کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان ايلام در گفت‌وگو با ميراث‌آريا(chtn)، اظهار داشت: دهلران به سبب موقعيت جغرافيايي‌اش، به‌ويژه در فصل بهار و ايام نوروز، هر سال ميزبان شمار بسياري از کاروان‌هاي راهيان نور است.

«علي قاسم‌پور» افزود: اين ايام فرصت مناسبي براي معرفي شهرستان دهلران به هموطنان مناطق مختلف کشور است که در قالب کاروان‌هاي راهيان نور به اين شهرستان سفر مي‌کنند.

وي افزود: تمام اقدامات لازم همچون تشکيل ستاد استقبال از اين کاروان‌ها، اسکان با ايجاد اردوگاه و نصب چادر، برپايي نمايشگاه دفاع مقدس، تهيه بروشور و تراکت تبليغاتي و تدارک ديدن اورژانس سيار در دهلران انجام گرفته است.

قاسم‌پور با بيان اين که دهلران يکي از مناطق مهم در دوران جنگ و کانون عمليات‌هاي مهمي از جمله محرم و فتح‌المبين بوده است، يادآور شد: در حال حاضر آثار بسياري از آن دوران از جمله دژ عين‌خوش، کانال بچليه، ميادين وسيع مين و تله‌هاي انفجار، يادمان شهداي شرهاني و سنگرهاي دشمن بر جاي مانده است که موجب جذب کاروان‌هاي زيادي از مناطق مختلف کشور مي‌شود.

دبير ستاد تسهيلات سفرهاي نوروزي استان ايلام يادآور شد: ادارات مختلف اين شهرستان نيز بايد با همکاري و تعامل مناسب براي شناساندن مناطق ديدني اين شهرستان به کاروان‌هاي راهيان نور تلاش کنند.
ب/117

روتیتر
موضوع
نوع خبر
موقعیت
منبع خبر
آدرس ویدئو