خبرگزاری میراث آریا

تاریخ: 24 مهر 1390

سعدآباد ميزبان سه استان کشور مي‌شود

به گزارش ميراث آريا(chtn)، به نقل از روابط عمومي مجموعه سعدآباد، «فهيمه نادري نژاد» در اين باره گفت: در پنجمين هفته از جشنواره «هفته فرهنگي استان‌ها» مجموعه سعدآباد ميزبان سه استان «سيستان و بلوچستان » مهد دليران ، «اردبيل» از فراز سبلان و «البرز» ديار آشنا و همسايه پايتخت، است .

مسئول ستاد اجرايي «جشنواره هفته فرهنگي استان‌ها در سعدآباد» افزود: در اين جشنواره بيش از 140 غرفه در فضاي دلنشين باغ موزه سعدآباد به عرضه توانمندي‌ها و معرفي پيشينه تاريخي و جاذبه‌هاي گردشگري،فرهنگي و طبيعي موجود، صنايع دستي، غذاهاي سنتي، گويش‌ها و همچنين اجراي موسيقي اصيل و هنرهاي آئيني در اين سه استان مي‌پردازند.

«نادري نژاد»، با بيان اينکه در ايام برگزاري «جشنواره هفته فرهنگي استان‌ها» بطور متوسط روزانه بيش از 7 هزار نفر از گردشگران داخلي و خارجي از نمايشگاه‌ها و برنامه‌هاي فرهنگي استان‌هاي مختلف در سعدآباد بازديد کردند، تصريح کرد: برگزاري جشنواره هفته فرهنگي استان‌ها ابتکار ارزنده‌اي است که با استقبال بي‌نظير آحاد مردم روبرو شد و بي‌ترديد گام مؤثر و مثبتي در جهت حفظ و احيا آداب و فرهنگ قومي و سنت‌هاي بومي نقاط مختلف کشور خواهد بود.

او برگزاري برنامه‌هاي متنوع استان‌هاي مختلف کشور در سعدآباد را باعث انبساط اجتماعي و نشاط پايتخت نشينان برشمرد و اظهار داشت : هفته فرهنگي استان‌هاي «سيستان و بلوچستان» و «البرز» در مجاورت کاخ ملت و هفته فرهنگي استان «اردبيل» مجاور موزه «تاريخ معاصر ايران» از 24 تا 29 مهرماه داير است.

«نادري نژاد» افزود: همزمان با حضور اين سه استان، حدود 30 غرفه نيز به استان‌هاي برتر «جشنواره هفته فرهنگي استان‌ها» در هفته‌هاي پيشين از جمله استان‌هاي خراسان ،هرمزگان ،لرستان، فارس، گيلان و آذربايجان غربي اختصاص يافته است.

مسوول اجرايي ستاد برگزاري جشنواره در سعدآباد و مسوول روابط عمومي و امور فرهنگي اين مجموعه در پايان اضافه کرد : مراسم گشايش جشنواره هفته فرهنگي استان‌هاي سيستان و بلوچستان و اردبيل رأس ساعت 16 روز 24 مهرماه و مراسم رسمي گشايش «هفته فرهنگي استان البرز» روز 25 مهر ساعت 16 همزمان با رونمايي از يک اثر هنري مذهبي بديع خواهد بود .

علاقمندان به تاريخ ،فرهنگ و هنر استان‌هاي مذکور مي‌توانند جهت بازديد در روزهاي ياد شده از ساعت 10 تا 22 به مجموعه فرهنگي- تاريخي سعدآباد مراجعه کنند.
/104

روتیتر
موضوع
نوع خبر
موقعیت
منبع خبر
آدرس ویدئو