خبرگزاری میراث آریا

تاریخ: 25 مهر 1390

راه‏اندازي موزه انقلاب در جوار بيت حضرت امام خميني (ره)

به گزارش ميراث آريا(chtn)، «عليرضا ارجمندي» ، با بيان اين مطلب طي سخناني در کاخ موزه گلستان، قم را داراي خانه‏هاي تاريخي زيادي دانست و به راه‏اندازي موزه صنايع‏دستي قم طي 2 ماه آينده و آغاز عمليات اجرايي ساخت منطقه گردشگري «حوض سلطان» در اتوبان تهران – قم اشاره کرد.

او قم را دومين شهر زيارتي و مذهبي کشور با حدود 17 ميليون زائر عنوان کرد و اظهار داشت: يکي از آداب و رسوم کشور ما و شرقي‏ها زيارت است به همين دليل صله رحم در دين ما جايگاه ويژه‏اي دارد.

اين مقام مسوول در ميراث‏فرهنگي ، صنايع‏دستي و گردشگري قم فرهنگ ايراني را جزء غني‏ترين فرهنگ‏ها خواند و بيان کرد: بهترين کارکرد برگزاري هفته‏هاي فرهنگي آشنايي با فرهنگ‏هاي ايراني در قالب نمايش خوراک، پوشاک، صنايع‏دستي و فرصت‏هاي سرمايه‏گذاري است.

مديرکل ميراث‏فرهنگي، صنايع‏دستي و گردشگري قم ورود اسلام به ايران را موجب غني‏تر شدن فرهنگ ايراني دانست و افزود: فرهنگ ايراني‏ها به خصوص بعد از ورود اسلام غني شده است و چالش‏هاي امروز ما به دليل فاصله با اصالت‏هاي فرهنگي‌مان است.

او انسان امروزي را مشتاق خرده فرهنگ‏ها دانست و ادامه داد: تهراني‏ها امروزه از تفريحات مدرن خسته شده‏اند و نياز به تفريحات و سرگرمي‏هاي سنتي دارند که فراموش شده است.

«ارجمندي» تصريح کرد: هنر زيباست، چون آسماني است و اول هنرمند جهان نيز خداوند متعال است.

يادآور مي‏شود؛ هفته فرهنگي استان قم از شب گذشته(24 مهر) در مجموعه فرهنگي و تاريخي کاخ گلستان آغاز شده و تا جمعه(29 مهر ماه) ادامه دارد.
/120

روتیتر
موضوع
نوع خبر
موقعیت
منبع خبر
آدرس ویدئو