خبرگزاری میراث آریا

تاریخ: 02 آبان 1386

تصويب مناطق نمونه گردشگري به ماندگاري توريست کمک مي‌کند

به گزارش ميراث آريا (CHTN)، "ابراهيم‌ حيدر‌پور" رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري چهارمحال‌وبختياري با اشاره به اينکه محور اصلي توسعه استان براساس توسعه گردشگري است، گفت: با فعاليت‌هاي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري چهارمحال و بختياري، تمام مصوبات استاني هيات دولت در حال اجرايي است.

وي با اشاره به سفر مسئولان سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري و شرکت توسعه گردشگري به استان چهارمحال و بختياري خاطرنشان کرد: در اين سفر نخستين هتل 5 ستاره استان کلنگ‌زني مي‌شود و گشايش شرکت توسعه گردشگري چهارمحال و بختياري، هتل کوهرنگ و هتل بروجن نيز در دستور کار است.

وي با اشاره به سهميه‌بندي بنزين در اين نشست اظهار داشت: براي نخستين ‌بار هتل آزادي استان در فصل تابستان بيش از 92 درصد ضريب اشغال داشت.

وي ادامه داد: استان چهارمحال و بختياري بين دو استان صنعتي اصفهان و خوزستان قرار گرفته است از اين رو توسعه زيرساخت‌ها از اولويت‌هاي اصلي اين استان است.

وي با اشاره به تصويب مناطق ويژه گردشگري در سفرهاي استاني هيأت دولت تصريح کرد: اين مناطق مي‌تواند در ماندگاري و جذب گردشگر به اين استان موثر باشد. به ويژه که استان چهارمحال و بختياري با وجود دارا بودن جذابيت‌‌ها و قابليت‌هاي اکوتوريستي هنوز در حوزه گردشگري ناشناخته است.

وي همچنين از احداث موزه‌اي به وسعت 7 هزار متر و با دارا بودن 14 هزار شي در اين استان خبر داد.

M/102


روتیتر
موضوع
نوع خبر
موقعیت
منبع خبر
آدرس ویدئو