خبرگزاری میراث آریا

تاریخ: 10 آذر 1386

درخواست مديران آژانس‌هاي نروژ براي راه اندازي پرواز مستقيم اسلو، تهران

به گزارش ميراث آريا(chtn) هيات 8 نفره نروژي شامل مديران آژانس‌ها و اساتيد دانشگاه اين کشور در پايان بازديد يک هفته‌اي از جاذبه‌هاي گردشگري ايران در نشستي مشترک با "محمد شريف مک زاده" معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، "محمدحسين کرماني" رئيس هيات مديره انجمن صنفي دفاتر خدمات مسافرتي و جهانگردي و تعدادي از مديران آژانس‌هاي مسافرتي و توريستي به تبادل نظر پرداختند.

در اين نشست "آرنه سوند بيرک" استاد دانشگاه و مشاور راه‌اندازي پروژه‌هاي گردشگري به نمايندگي از هيات نروژي گفت: در اين نشست چيزهاي زيادي ديديم که نظر ما را درباره ايران عوض کرد، چرا که ايران مناطق ديدني زيادي دارد که نظر توريست‌ها را جلب مي‌کند.

وي تصريح کرد: در حال حاضر مطبوعات در تمام دنيا اثر زيادي دارند و ايران نيز بايد از امکانات مطبوعات دنيا براي معرفي جاذبه‌هاي گردشگري خود استفاده شود.

"آرنه سوندبيرک" گفت: مطبوعات دنبال خبر هستند و توراپراتورها هم وابسته به خبر هستند.

وي با بيان اينکه يکي از مشکلات گردشگران نروژي براي سفر به ايران توقف طولاني در فرودگاه استانبول است خواستار راه اندازي مجدد پروازهاي ايران اير به نروژ شد.

"آرنه سوندبيرک" گفت: اين پروازها قبلا وجود داشته و برقراري مجدد آن مي‌تواند اثر بهتري بر جذب گردشگران از نروژ داشته باشد.

اين مشاور پروژه‌هاي گردشگري با بيان اينکه ما سفيران گردشگري ايران در نروژ خواهيم بود، گفت: سفر هيات‌ها و آژانس‌داران کشورهاي مختلف تاثير زيادي در جذب گردشگران به ايران دارد.

هيات نروژي به دعوت سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري به مدت يک هفته از جاذبه‌هاي گردشگري کاشان، اصفهان و شيراز بازديد کردند.

در اين هيات 8 نفره نروژي يک استاد دانشگاه، يک نويسنده مطبوعات نروژ و مديران آژانس‌هاي مسافرتي حضور داشتند./105

روتیتر
موضوع
نوع خبر
موقعیت
منبع خبر
آدرس ویدئو