خبرگزاری میراث آریا

تاریخ: 28 فروردین 1391

لزوم لغو رواديد با کشورهاي هدف گردشگري

«حسين حاتمي‏نژاد» با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)، شناخت و معرفي ظرفيت‏هاي گردشگري کشور را در حوزه‏هاي مختلف مهم دانست و افزود: ايران داراي ظرفيت‏هاي بي‏نظيري در حوزه‏هاي مختلف گردشگري شهري، روستايي، عشايري، طبيعي و تاريخي است که بايد به تمام دنيا معرفي شود.

وي معرفي اين ظرفيت‏ها را در رسانه‏هاي مختلف از جمله اينترنت، رسانه‏هاي جمعي، همايش‏ها و سمينارها مهم دانست و بيان کرد: برپايي همايش‏هاي بين‏المللي در کشور با حضور اساتيد مطرح بين‏المللي و يا شرکت در نمايشگاه‏ها و همايش‏هاي ساير کشورها يکي از بهترين‏ راه‏هاي معرفي ظرفيت‏هاي کشور است.

اين استاد دانشگاه ايجاد يک منطقه آزاد گردشگري با رعايت شئونات فرهنگي حاکم بر کشور را موجب تسهيل در تردد گردشگران خواند و گفت: کشور ما به لحاظ جغرافيايي شرايطي دارد که مي‏تواند در يک زمان مشخص و با هزينه‏اي مختصر هم گردشگر دريايي، هم گردشگري صحرايي، هم طبيعت‌گرد و هم گردشگر زمستاني داشته باشد که هر کدام از اين‌ها داراي شاخه‏هاي متعدد و متنوعي‌اند.

حاتمي نژاد افزود: کويرهاي ايران داراي ظرفيت‏هاي زيادي‌اند که بسياري از آن‌ها مانند اسکي روي ماسه، ايجاد آسمان‌نما و رصد ستارگان، شترسواري گردشي و نظاير آن براي گردشگران خارجي شناخته شده نيستند و در صورت معرفي طالبان زيادي را از سراسر دنيا به خود جذب خواهند کرد.
ب/120

روتیتر
موضوع
نوع خبر
موقعیت
منبع خبر
آدرس ویدئو