خبرگزاری میراث آریا

تاریخ: 29 فروردین 1391

برگزاري نمايشگاه دائمي صنايع دستي ايران در دوحه

به گزارش ميراث آريا (chtn)، «سيد حسن موسوي» ظهر امروز در ديدار با سفير قطر در محل سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري با اشاره به قدمت، تنوع و زيبايي صنايع دستي ايران گفت: اين آمادگي را داريم که نمايشگاه دائمي صنايع دستي ايران در دوحه قطر برگزار شود.

وي با اشاره به اشتراکات فرهنگي و مذهبي بين ايران و قطر اظهار داشت: با توجه به اين که قطر يک کشور مسلمان است آمادگي پذيرايي از گردشگران قطري را در ايران، خصوصا شهرهاي مذهبي، داريم.

اين مقام مسوول با تاکيد بر تبادل توريست بين دو کشور ادامه داد: مسلمانان کشور قطر، خصوصا شيعيان اين کشور، مي‌توانند با سفر به ايران از شهرهاي مقدس ايران مانند مشهد ، قم و شيراز بازديد کنند.

وي با اشاره به تجربيات ايران در حوزه باستان‌شناسي و اکتشاف خاطرنشان کرد: آمادگي کامل براي همکاري با قطر را در حوزه‌ باستان‌شناسي داريم.

رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري در ادامه پيشنهاد کرد: به منظور اجراي هرچه بهتر توافقات صورت گرفته بين دو کشور کميته‌اي با عنوان کميته فني مشترک بين ايران و قطر تشکيل شود.

علاقه قطري‏ها به سفر و سرمايه‌گذاري در ايران

در اين ديدار سفير قطر در ايران نيز با ابراز خرسندي از حضور در تهران و ملاقات با مسوولان ايراني بر تقويت روابط و همکاري‏هاي دو کشور در حوزه ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري تاکيد کرد.

«ابراهيم عبدالرحمان عبدالقادر المغيصيب» با بيان اين که قطري‏ها علاقه زيادي به سفر و سرمايه‌گذاري در ايران دارند، گفت: اميدوارم شرايط مطلوب سرمايه‌گذاري در ايران از سوي قطري‌ها فراهم شود.

وي در ادامه افزود: پيشنهاد مي‌کنم به منظور گسترش و تقويت مناسبات فرهنگي و گردشگري بين ايران و قطر جلسه‌اي بين مديران سازمان ميراث فرهنگي ايران و قطر برگزار شود.

اين مقام قطري همچنين با بيان اين که درهاي قطر به روي گردشگران ايراني باز است، خاطرنشان کرد: آمادگي کامل براي پذيرايي از گردشگران ايراني و همچنين تقويت روابط فرهنگي با ايران را داريم.

وي در ادامه با اشاره به برگزاري نمايشگاه فرش و صنايع دستي ايران در قطر در گذشته يادآور شد: اين نمايشگاه که به مدت يک هفته در قطر داير شده بود، مورد استقبال قطري‌ها قرار گرفت که اين موضوع نشان دهنده علاقه آن‌ها به صنايع دستي و هنرهاي سنتي ايرانيان است.

رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري کشورمان نيز با استقبال از پيشنهاد سفير قطر در خصوص سرمايه‌گذاري قطري‌ها در ايران گفت: امنيت سرمايه‌گذاري خارجي در ايران به صورت قانون درآمده و سرمايه‌گذاران قطري مي‌توانند با خيال راحت در کشور ما سرمايه‌گذاري کنند.

معاون رئيس‌جمهور در ادامه بر تحکيم و تقويت پيوند ايران و قطر تاکيد کرد و افزود: هرچه اين پيوند عميق‌تر باشد، آثار و نتايج بهتري به دنبال خواهد داشت.

موسوي همچنين از مسوولان گردشگري قطر براي بازديد از ايران و مذاکره با مقامات ايراني در حوزه ماموريت‌هاي سه‌گانه سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري کشورمان دعوت به عمل آورد.

وي همچنين با اشاره به جاذبه‌هاي تاريخي و طبيعي ايران گفت: آمادگي کامل براي پذيرايي از خبرنگاران و فعالان رسانه‌اي قطر به منظور پوشش رسانه‌اي جاذبه‌هاي تاريخي و طبيعي ايران را داريم.

به گزارش ميراث آريا، در اين ديدار که در دفتر رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري کشورمان برگزار شد، قائم‌مقام امور بين‌الملل سازمان مذکور و سرپرست اين دفتر نيز حضور داشتند.

روتیتر
موضوع
نوع خبر
موقعیت
منبع خبر
آدرس ویدئو