خبرگزاری میراث آریا

تاریخ: 05 تیر 1392

حمايت از انجمن هاي دوستدار ميراث فرهنگي، در اولويت قرار دارد

مدير کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خوزستان گفت: حمايت از انجمن‏‏‏‏‌هاي دوستدار ميراث فرهنگي اولويت نخست سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري و بخش هاي مختلف اين سازمان از جمله مديريت پايگاه سازه‏‏‏‌هاي آبي تاريخي به شمار مي‌‏‏‏آيد.

به گزارش ميراث آريا(chtn)، «پرويز پورفرخي» در جلسه توديع و معارفه مديران قديم و جديد پايگاه جهاني سازه‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‌هاي آبي تاريخي شوشتر با بيان اين مطلب افزود: حمايت از انجمن‏‏‏‌هاي دوستدار ميراث فرهنگي به نوعي ايفاي نقش مردم در راستاي رفع مشکلات آثار تاريخي به شمار مي‏‏‏‌آيد و به اين دليل از اين اتفاق مبارک حمايت مي‌کنيم.

وي گفت: بايد در راستاي تشکيل شوراي بافت در سطح شهر شوشتر تلاش کرد و در اين زمينه بايد از همه توان موجود بهره برد.

وي با اشاره به اينکه بافت تاريخي شوشتر داراي ضوابطي مدون است، خاطر نشان کرد: بافت تاريخي شهرستان شوشتر داراي ضوابطي کارشناسي و تدوين شده است و بايد در راستاي رفع مشکلات در اين بخش از ضوابط تدوين شده تبعيت کرد و در راستاي اجراي کامل اين ضوابط گام برداشت.

پورفرخي با اشاره به اينکه بايد شوراي بافت تشکيل شود، گفت: با عضويت دلسوزان و کارشناسان در اين زمينه بايد شوراي بافت تشکيل شود و در راستاي رفع مشکلات در اين بخش چاره انديشي شود.

وي با اشاره به تاثيرات اين شورا در حتي سيما و منظر شهري بيان کرد: شوراي بافت بر اساس ضوابط تدوين شده در راستاي سيما و منظر شهري در هر منطقه بر اساس بافت تاريخي آن محل نظرات خاصي خواهد داشت و به اين دليل بايد کوشيد تا اين جريان تاثير گذار هرچه سريع‌تر تشکيل شود.

پورفرخي تصريح کرد: بافت تاريخي موضوعي فردي نيست بلکه متعلق به همه مردم يک شهر است و بايد در راستاي حفاظت از آن تلاش بسيار زيادي کرد.

وي درباره تشکيل شوراي بافت گفت: تشکيل نيم‌‏‏‏بند شوراي بافت در سطح شهرها باعث جهش شده و حتي باعث تزريق اعتبارات ميلياردي به بافت تاريخي و قديمي شهرها شده است.

مدير کل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري خوزستان افزود: ميراث فرهنگي در اين بين تنها دستگاه حاکميتي است و وظيفه اجرايي ندارد و تنها در سال‏‏‌هاي اخير به اين بخش وارد شده و برخي وظايف اجرايي را برعهده گرفته است.

به گزارش ميراث آريا، در مراسم عصر امروز امين محمودزاده مدير پايگاه سازه‏‏‌هاي آبي تاريخي شوشتر توديع و حسين عيداني به عنوان جانشين وي معرفي شد.

روتیتر: مدير کل ميراث فرهنگي خوزستان:
موضوع: خبر
نوع خبر: تنظیمی
موقعیت: خبر4
منبع خبر: ميراث آريا(chtn)،
آدرس ویدئو