خبرگزاری میراث آریا

تاریخ: 30 فروردین 1391

همکاري بانک‌ها، انگيزه سرمايه‌گذاران را افزايش مي‌دهد

سرپرست اداره ‌کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان ايلام در گفت‌و‌گو با ميراث‌آريا(chtn) اظهار داشت: توانمندي‌هاي بسيار ايلام در حوزه گردشگري به ويژه گردشگري جنگ و مذهبي، موجب علاقه‌مندي بخش خصوصي براي سرمايه‌گذاري در اين استان شده است.

وي با بيان اين که استان ايلام از نظر سرمايه‌گذاري در حوزه گردشگري بالقوه است، افزود: با توجه به فرابخشي بودن حوزه گردشگري، فعاليت سرمايه‌گذاران بخش خصوصي نيازمند همکاري تمام دستگاه‌هاي اجرايي است.

اين مقام مسوول در اداره ‌کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان ايلام عدم پرداخت تسهيلات از سوي بانک‌هاي استان را يکي از مشکلات اين حوزه معرفي کرد و گفت: بسياري از طرح‌ها همچون مناطق نمونه گردشگري، مجتمع‌هاي تفريحي و توريستي به شوراي اشتغال معرفي و تاييد مي‌شوند، ولي متاسفانه بانک‌ها تسهيلات پرداخت نمي‌کنند.

قاسم‌پور با تاکيد بر اين که بانک‌ها بايد حامي سرمايه‌گذاران باشند، خاطرنشان کرد: فرصت و شرايط براي فعاليت سرمايه‌گذاران بخش خصوصي در استان ايلام فراهم است ولي عدم همکاري بانک‌ها در اين زمينه روند سرمايه‌گذاري را دچار مشکل کرده است.

سرپرست اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان ايلام با بيان اين که طرح‌هايي همچون مجتمع‌هاي تفريحي و خدمات رفاهي بين‌راهي در حال انجام است، تصريح کرد: سرمايه‌گذار متقاضي براي ساخت هتل‌هاي 4 و 5 ستاره در استان وجود دارد اما آن‌ها به دليل مشکلات انصراف دادند.
ص/117

روتیتر
موضوع
نوع خبر
موقعیت
منبع خبر
آدرس ویدئو