خبرگزاری میراث آریا

تاریخ: 31 تیر 1392

واگذاری حجره های تیمچه صرافیان آباده به هنرمندان صنایع دستی آغاز شد

مسئول میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان آباده، ازآغاز ثبت نام جهت واگذاری حجره های  تیمچه صرافیان آباده به هنرمندان صنایع دستی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان آباده، جعفر پوراظهار داشت: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته جهت آماده سازی فضای تیمچه صرافیان آباده، بازارچه دائمی صنایع دستی به زودی مورد بهره برداری قرار می گیرد لذا ثبت نام از هنرمندان متقاضی از هم اکنون در این شهرستان آغاز شده است.

وی ادامه داد: به منظور بهره برداری بهینه از فضای این بنای تاریخی و ارزشمند دوره قاجاریه، با برنامه ریزی های مناسب مقرر شد هنرمندان وصنعتگران صنایع دستی آباده ای جهت عرضه محصولات تولیدی خود در حجره های این تیمچه مستقر شوند.

مسئول میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان آباده،  با بیان این مطلب افزود: متقاضیان می توانند از 29 تیرماه سال جاری به مدت یک هفته با مراجعه به محل شرکت تعاونی هنرمندان صنایع دستی مستقر در آن اداره در ساعات اداری جهت ثبت نام اقدام نمایند.

جعفر پور، اجرای این گونه برنامه ها را فرصت مناسبی جهت اشتغال زایی و ایجاد کار آفرینی مطلوب در شهرستان دانست و اظهار داشت: علاقه مندان  همچنین می توانند جهت اشتغال در پست متصدی امر فروشندگی این محصولات همزمان به محل مذکور مراجعه و جهت ثبت نام اقدام نمایند.

وی درپایان با اشاره به اینکه بخش های عمده عملیات مرمت این بنا به اتمام رسیده است گفت: به زودی این تیمچه به عنوان بازارچه دائمی فروش صنایع دستی به بهره برداری می رسد.

بر اساس این گزارش،تیمچه صرافیان آباده حدود 120 سال پیش به دست توانای استاد رضا یزدی در بافت قدیم شهرآباده ساخته شده است. این بنای بی نظیر تاریخی حدود 1080 متر مربع مساحت دارد و اعیانی دو طبقه آن 1050 متر مربع است. این اثر تاریخی در سال 1367 به شماره 1932 در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است.

روتیتر
موضوع: خبر
نوع خبر: تنظیمی
موقعیت: خبر4
منبع خبر
آدرس ویدئو