خبرگزاری میراث آریا

تاریخ: 31 فروردین 1391

اعتبار لازم براي بهره برداري از مجتمع سعدي‌شناسي تأمين شد

به گزارش ميراث آريا (chtn)، «سيد حسن موسوي» با اعلام اين خبر در مراسم بزرگداشت مقام سعدي که در مجموعه آرامگاه سعدي شيرازي برگزار شد، گفت: اعتبار اين پروژه تامين شده است و پيش‌بيني مي‌کنيم تا اول ارديبهشت سال آينده، همزمان با مراسم بزرگداشت مقام سعدي، افتتاح شود.

در اين مراسم که رئيس‌جمهور نيز حضور داشت، رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري با تشکر از دستور رئيس‌جمهور براي تکميل اين مجتمع افزود: به همت دولت خدمتگذار اميدوارم سال آينده با حضور رئيس‌جمهور شاهد افتتاح اين مجتمع ارزشمند باشيم.

وي با اشاره به موفقيت‌هاي دولت نهم و دهم در عرصه‌هاي مختلف يادآور شد: خوشبختانه در طول سال‌هاي گذشته شاهد موفقيت‌هاي بسياري از سوي دولت خدمتگذار نهم و دهم بوده‌ايم. در اين ميان، ارزشمندترين و موثرترين اقدامات اين دولت، پاسداشت و ارزشگذاري شخصيت‌هاي فرهنگي و تمدن و تاريخ ايران اسلامي است.

موسوي با اشاره به تمدن و فرهنگ ايران بزرگ اضافه کرد: دولت نهم و دهم تلاش‌هاي بسياري براي ارتقاي تمدن و فرهنگ ايران انجام داده است که جاي تقدير و تشکر دارد.

رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري کشور در ادامه با اشاره به شخصيت سعدي اظهار داشت: آثار اين شاعر ارزشمند بايد به نحو مطلوب به جهانيان معرفي شود.

وي خاطرنشان کرد: فرهنگ و تمدن ايران اسلامي بايد تبليغ و به جهانيان معرفي شود تا همگان به جايگاه تاريخي و ارزشمند تمدن و فرهنگ ايران‌زمين پي ببرند.

به گزارش ميراث آريا، در اين مراسم علاوه بر رئيس‌جمهور، «حميد بقايي» معاون اجرايي وي، «آيت‌الله ايماني» نماينده ولي فقيه در استان فارس، «حسين صادق عابدين» استاندار فارس و «دستغيب» نماينده مردم شيراز در مجلس شوراي اسلامي نيز حضور داشتند.

بداهه‌خواني، اجراي سرود و شعرخواني «رستم آي محمداف»، شاعر تاجيک، از جمله برنامه‌هايي بودند که در حاشيه اين مراسم اجرا شدند.
/108

روتیتر
موضوع
نوع خبر
موقعیت
منبع خبر
آدرس ویدئو