خبرگزاری میراث آریا

تاریخ: 31 مرداد 1393

گردشگري يكي از سياست‌هاي كلي و سند توسعه آذربایجان غربی است

معاون امور عمراني استاندار آذربايجان غربي گفت: گردشگري به عنوان يكي از سياست  هاي كلي و سند توسعه استان معرفي شده است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان غربي، هادي بهادري معاون امور عمراني استاندار در چهارمين جلسه ستاد اجرائي خدمات سفر استان با اعلام اين مطلب اظهار داشت: توسعه استان مبتني بر صنعت، بازرگاني و گردشگري است و اين نشان از ظرفيت مهم گردشگري در توسعه اقتصادي استان است.

بهادري گفت: شهريور ماه فرصتي مناسب براي بهره برداري از اين ظرفيت مهم استاني است بنابر اين كليه دستگاهها در اين امر مهم مشاركت و همكاري داشته باشند.

وي در خصوص  كمبود واحدهاي اقامتي در استان گفت: برنامه پنج ساله اي در راستاي توسعه زيرساخت هاي گردشگري استان بخصوص در حوزه واحدهاي اقامتي در نظر گرفته شود و شهرداري اروميه نيز در اين راستا محل اسكان موقت براي مسافرين را در سطح شهر و محور چي چست گسترش دهد.

حسين امامي معاون گردشگري اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان نيز در اين جلسه با اشاره به دستور العمل ارائه خدمات سفر ويژه تابستان 93 صادره از سوي ستاد هماهنگي خدمات سفر كشور ، مصوب هيئت دولت اظهار، خواستار ارائه گزارش عملكرد به موقع از سوي تمام دستگاههاي عضو  به صورت هفتگي به دبيرخانه ستاد شد.

وي افزود: اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان به عنوان دبيرخانه ستاد اجرائي خدمات سفر  موظف به جمع بندي عملكرد دستگاههاي اجرائي عضو و ارائه  آن به عنوان عملكرد كلي ستاد ، به مقامات عالي استان و سازمان مركزي است.

او در ادامه با تاكيد بر اينكه آمار كلي افزايش ورود مسافران و ميزان اقامت در استان  را نشان مي دهد افزود: در چهار ماهه اول سالجاري 410118 نفر مسافر داخلي وارد استان شده اند و 119061  نفر  با ميانگين 5/1 شب اقامت در واحدهاي اقامتي استان اسكان يافته اند.

امامي با اشاره به اينكه 52 تور گردشگري داخلي و 34 تور خارجي برگزار شده افزود: 5 تور با 238 نفر از مرز بازرگان وارد استان شده اند كه از جمله آنها تور رالي و سافاري مي باشند كه پيش بيني ميشود تا پايان سال 4 تور ديگر  نيز وارد استان شوند.

وي افزود: در تعطيلات ايام عيد فطر  با اشغال صد در صدي هتل ها در استان مواجه بوديم كه اين مسئله توسعه و افزايش واحدهاي اقامتي در استان را بيش از پيش ضروري  جلوه مي دهد.

امامي در ادامه گفت: آماده سازي اماكن تاريخي از جمله مساجد، كليساها و موزه ها براي بازديد مسافران و در نظر گرفتن اتوبوس هاي گردشگري و راهنمايان گردشگري از جمله اقدامات اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان در ستاد اجرائي خدمات سفر است.

وي از نظارت مستمر بر واحدهاي اقامتي استان خبر داد و افزود: اكيپ هايي بدين منظور در نظر گرفته شده است كه بصورت روزانه با فرم هاي نظر سنجي خاصي كه طراحي شده است در اين خصوص گزارش مي دهند.

امامي يكي از مهمترين خصلت هاي گردشگري را  توزيع عادلانه درآمد در بين اقشار مختلف جامعه مي باشد، بدين صورت كه وقتي مسافري از مبادي ورودي استان به كشور وارد مي شود از راننده تاكسي گرفته تا تهيه سوغات و بازديد از اماكن و ..... شامل اين مقوله مي شود.

وي با تاكيد بر اينكه 9 واحد اقامتي در دست اجراء مي باشد افزود: هتل پنج ستاره آنا با ظرفيت 250 اتاق و امكانات كامل ظرف سه ماه آينده در اروميه به بهرداري رسيده و هتل پنج ستاره الغدير خوي نيز سال آينده به بهره برداري مي رسد.

روتیتر
موضوع: خبر
نوع خبر: تنظیمی
موقعیت: خبر4
منبع خبر
آدرس ویدئو