خبرگزاری میراث آریا

تاریخ: 16 آذر 1393

مرمت بازار تاریخی کرمان بدون همکاری مسوولان استان کرمان امکان پذیر نیست

بازار  تاریخی کرمان یکی از طولانی ترین راسته بازارهای ایران محسوب  می‌شود كه بدون همكاري مسوولان و كسبه بازار مرمت اين بازار امكان پذير نخواهد بود.

به گزارش اداره کل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري كرمان علي مهاجري مدير كل ميراث فرهنگي، استان در بازدید از بازار تاریخی کرمان که استاندار،شهردارومدیران ارشد استان حضور داشتند، ضمن تشكر از همكاري استانداري و شهرداري جهت بازسازي بازار بزرگ كرمان گفت: راسته بازار كرمان يكي از مهمترين جاذبه هاي تاريخي استان است كه سالانه بسياري از گردشگران از اين راسته بازار ديدن مي كنند.

وی عنوان کرد: کار مرمت و بازسازی بازار تاریخی شهر کرمان به‌ عنوان بزرگترین راسته‌بازار ایران از حدود هشت ماه قبل آغاز شد و تاکنون اقدامات مطلوبی در این مکان انجام شده است.

علیرضا رزم‌حسینی  استاندار كرمان نیز به نقش موثر خبرنگاران در بازسازی بازار اشاره كرد و گفت: خبرنگاران از نخستین جلسه مربوط به بازسازی بازار تاریخی کرمان در كنار مسئولان حضور داشتند و نقش اساسی در اجرای این پروژه دارند.

وی از خبرنگاران خواست تا مسوولان را با سوالات خود به چالش بکشند و مدیران نیزباید پاسخگوی خبرنگاران و مردم باشند.

استاندار کرمان با تاکید بر این که روحیه مطالبه‌گری باید در بین مردم کرمان افزایش یابد، ادامه داد: مردم هم با مسوولان تعامل و همکاری داشته باشند.

ابوالقاسم سیف‌اللهی شهردار كرمان نيز گفت: خبرنگاران موضوع بازسازی و بهسازی بازار تاریخی کرمان را به‌ صورت مرتب با انجام مصاحبه‌ها پیگیری می‌کردند.

گفتني است؛استاندار کرمان و تیم همراه از راسته‌باز تاریخی کرمان، قدمگاه و بازار مظفری، حمام ابراهیم خان ظهیرالدوله، بازار زرگرها و بازار کفاش‌ها بازدید کردند.

روتیتر: مدير كل ميراث فرهنگي کرمان:
موضوع: خبر
نوع خبر: تولیدی
موقعیت: خبر4
منبع خبر: استانها
آدرس ویدئو