خبرگزاری میراث آریا

تاریخ: 18 آذر 1393

فاصله بين كودكان و نوجوانان سمنان وميراث فرهنگي كم مي شود

اداره کل میراث فرهنگی سمنان به منظور آشنايي و آموزش به كودكان و ساير اقشار جامعه در زمينه حفظ و احياي ميراث فرهنگي، برنامه‌هاي متنوعي را در دست اجرا دارد.

به گزارش روابط ‌عمومي اداره کل ميراث‌ فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگری سمنان، محمدحسين بحرالعلومي مدیرکل میراث فرهنگی استان اظهار داشت: بر اين اساس، بازديد از كارگاه مرمت سفال با هدف آشنايي كودكان با نحوه مرمت سفال در محل موزه حضرت(پهنه) سمنان از جمله اين برنامه هاست.

وي با تاكيد بر اهميت آموزش ميراث فرهنگي به كودكان و نوجوانان، افزود: بازدید از مسجد امام و تکمیل جورچین اين مسجد و بازدید از کارگاه مرمت نقاشی محراب مسجد امام از ديگر برنامه هاست. كودكان در اين کارگاه با نحوه مرمت نقاشی دیواری و تاريخچه مسجد امام آشنا می‌شوند .

بحرالعلومي با اشاره به تهيه جورجين از ضلع شرقی مسجد امام سمنان به وسيله قطعات بزرگ چوبي گفت: با توجه به مرمت اين بخش از مسجد، كودكان با تكميل اين جورچين با تاريخچه مسجد و نحوه مرمت آثار تاريخي آشنا مي شوند.

وي بازدید از کارگاه‌های صنایع دستی در بلوار شریف واقفی و بازدید از کارگاه یکی از هنرمندان صنايع دستي مطرح استان سمنان را از جمله برنامه‌هاي هفته پژوهش ويژه گروه سني نوجوانان اعلام كرد.

مدير كل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان گفت: علاقمندان به ميراث فرهنگي استان مي‌توانند در هفته پژوهش با مراجعه به خانه تدين سمنان از کارگاه‌های فعال نمدمالی و صنایع دستی و پوسترهای تهیه شده از آثار کمال الملک متعلق به موزه ملك بازديد كنند.


روتیتر: درهفته پژوهش؛
موضوع: خبر
نوع خبر: تولیدی
موقعیت: خبر4
منبع خبر: استانها
آدرس ویدئو