• جمعه 09 خرداد 1399
  • 06:13

در تعطيلات روزهاي اخير صورت گرفت

بازدید بیش از 40 هزار نفر از جاذبه های طبیعی و تاریخی شاهرود

بازدید بیش از 40 هزار نفر از جاذبه های طبیعی و تاریخی شاهرود
دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر شاهرود از بازدید بیش از 40 هزار نفر از جاذبه هاي طبيعي و تاريخي اين شهرستان در ایام تعطیلات روزهاي اخير و عید سعيد  فطر خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان،«حمید رضا حسنی» گفت: این گردشگران از جنگل ابر، مجموعه تاریخی بسطام، مجموعه تاریخی – فرهنگی شیخ ابوالحسن خرقانی، آبشار تنگه داستان مجن و موزه های شهرستان بازدید كردند.

وي افزود: در این مدت 9 هزار و 174 نفر در شهرستان شاهرود اقامت داشتند که از این تعداد 389 نفر در هتل‌ها، 410 نفر در هتل آپارتمان، 55 نفر در کمپ ها، 385 نفر در اقامتگاه های روستایی، شش هزار و 520 نفر در چادر های مسافرتی و یک هزار و 415 نفر در مدارس اسکان يافتند.

حسني گفت: با تشکیل ستاد هماهنگی خدمات سفر به ریاست معاون استاندار و فرماندار شهرستان شاهرود و با همکاری ادارات عضو ستاد، تدابیری اتخاذ شده تا از این پس گردشگران و زائران حرم مطهر امام رضا (ع)،  شاهرود را به عنوان مقصد گردشگری در نظر داشته باشند.

شهرستان شاهرود با مکان‌های دیدنی و جاذبه های متعدد گردشگری تاریخی و طبیعی پذیرای خیل عظیم مسافران و زائران حرم رضوی بوده و در مسیر تردد زائران به مشهد و استان های اصفهان و گلستان قرار دارد.
 
 
 


امتیاز به خبر :