• یکشنبه 27 مرداد 1398
  • 09:31

آلبوم «زیر گنبد کبود» در کاخ نیاوران رونمایی شد

آلبوم «زیر گنبد کبود» در کاخ نیاوران رونمایی شد
همزمان با هفته ملی کودک، آلبوم «زیر گنبد کبود» کـاری از سودابه سالم با محتوای داستان های کهن ایرانی در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران این مراسم با حضور و سخرانی احمد محیط طباطبائی، قائم مقام ایکوم، آفرین امامی، مدیر این مجموعه، لیلا کفاش زاده، مسئول دفتر کودک و نوجوان پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و سودابه سالم، محقق و پژوهشگر موسیقی کودکان در تاریخ 17 مهرماه در سالن سینمای اختصاصی کاخ نیاوران برگزار شد.

اجرای پنل تخصصی با موضوع کودک و ادبیات کودک توسط آزاده پور مختار، نویسنده و کارگردان کودک، آقای ناصری، پژوهشگر ادبیات کودک و پوپک عظیم پور، پژوهشگر نمایش عروسکی از جمله برنامه های این مراسم بود.

همچنین کارگاه بازی های آوازی با مشارکت کودکان و نمایش بخشی از آلبوم زیر گنبد کبود و معرفی و حضور عوامل اجرایی ساخت آلبوم بخش دیگری از برنامه ها را تشکیل می داد.
آلبوم «زیر گنبد کبود» یک اجرا براساس قصه‌های کهن ایران زمین است که به کودکان اختصاص دارد و شامل قصه‌های نمکی، نخودی، حسن کچل و غیره است.در این اثر موسیقایی 127 کودک و گروه کر به اجرای برنامه پرداخته‌اند و در این آلبوم از سازهای ایرانی و جهانی استفاده شده است.

«زیر گنبد کبود» قصه‌ دختری است که به خاطر یک سهل‌انگاری کودکانه به چنگ غول افتاده است و غول قصه دخترک را مجبور می‌کند برایش قصه بگوید. دخترک کتاب قصه را بر می‌دارد و قصه‌هایی چون «نمکی»، «حسن‌کچل»، «نارنج و ترنج» و «نمکی» را برای غول تعریف می‌کند و ادامه ماجرا به آهنگ و بازی می‌گذرد تا اینکه دختر قصه از چنگ غول رهایی می‌یابد.
امتیاز به خبر :