• شنبه 17 خرداد 1399
  • 02:24

نماینده ولی فقیه در قفقازدر دیدار با کارکنان اداره کل میراث فرهنگی اردبیل عنوان کرد؛

نقش کلیدی گردشگری در معرفی چهره نورانی اسلام

نقش کلیدی گردشگری در معرفی چهره نورانی اسلام
نماینده ولی فقیه در جمهوری آذربایجان و قفقاز در دیدار با مدیر و کارکنان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردبیل، صنعت گردشگری را کلیدی ترین نقش در معرفی چهره واقعی و نورانی اسلام عنوان کرد.
  

به گزارش روابط عمومی و مرکز اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، نماینده ولی فقیه در قفقاز و جمهوری آذربایجان در دیدار با مدیر و کارکنان این اداره کل ضمن ابراز خوشحالی از این دیدار با تأکید بر اینکه سازمانی موفق عمل خواهد کرد که کارکنان آن گرفتار امور روزمره نشوند، گفت: هر کارمند در کنار امور روزانه، سزاوار و برتر است که برای خود هدفی والا تعیین کند و هرروز برای نزدیک شدن به آن هدف والا گام بردارد.

حجت الاسلام و المسلمین اجاق نژاد نخستین شرط هر کارمند موفق را علاوه بر اعتقاد به خدا، ملتزم و متعهد به وظایف خود در سازمان و نهاد مربوطه عنوان کرد و افزود: کارمندی که با اعتقاد وارد نهادی می شود با تعیین هدف و کسب رضایت کلی برای رسیدن به مقصد، تلاش و انجام وظیفه می کند.
وی در ادامه با بیان اینکه ترویج اقامه نماز اول وقت در ادارات باید مورد توجه قرار گیرد، یادآور شد: یکی از مهم‌ترین دستورات و حساسیت هایی که در اسلام سفارش زیادی به آن شده، نماز اول وقت است.

این مقام مسئول با بیان اینکه دشمنان اسلام درصدد کریه نشان دادن چهره اسلام و مقدسات دینی و ناموفق جلوه دادن حکومت جمهوری اسلامی ایران به طرق مختلف به جهان هستند، خاطر نشان کرد: وظیفه هریک از ما به اندازه مسئولیت خود، دفاع در مقابل آن و معرفی چهره واقعی و نوروانی اسلام است که در این راستا صنعت گردشگری می تواند کلیدی ترین نقش را ایفاء کند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان نیز ضمن تشریح فعالیت ها و مأموریت های سه گانه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، حضور نمانیده ولی فقیه در قفقاز را در این اداره کل فرصت و غنیمتی بیان کرد که باید آنرا قدر دانسته و از آن نهایت بهره را برد.

کریم حاجی زاده مأموریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را بررسی و شناسایی مجموعه آثار کشور، آداب و رسوم و فرهنگ عنوان کرد و گفت: این سازمان فراخور مأموریت ذاتی خود، برنامه ریزی برای برقراری ارتباطات برون مرزی را در دستور کار دارد.
 
وی با بیان اینکه یکی دیگر از مأموریت های این سازمان با دو بخش فنی و فرهنگی، حفاظت و ترویج است که نیروهای انسانی نیز بر این اساس در آن سازماندهی شده اند، افزود: در بخش صنایع دستی نیز علاوه بر معرفی فرهنگ، هدف ترویج اقتصاد با محوریت تولید و سازماندهی مهارت های فردی است.

در پایان نماز جماعت ظهر و عصر به امامت حجت الاسلام و المسلمین اجاقی نژاد نماینده ولی فقیه در جمهوری آذربایجان و قفقاز در محل نمازخانه این اداره کل اقامه شد.


امتیاز به خبر :