• شنبه 10 خرداد 1399
  • 16:25

مرمت کشتی روسی نیازمند ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت: طبق برآوردهای بعمل آمده و نظریه کارشناسان برای روشن نمودن زوایای پیدا و پنهان کشتی روسی و دستیابی به پیشینه تاریخی آن را به اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیون ریال نیازمندیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان  رضا علیزاده در خصوص وضعیت کشتی روسی که بقایای آن در سواحل رودسر پیدا شده اظهار داشت: از زمان کشف این اثر تاریخی در سواحل شهرستان رودسر ، تیم کارشناسی ، مرمت و هویت شناسی در محل استقرار یافته و کار کارشناسی خود را آغاز کرده اند .
وی با اشاره به اینکه اقدامات پژوهشی بر روی بقایای این کشتی روسی در حال انجام است ، بر ضرورت بهره گیری از افراد متخصص در امر شناسایی و مرمت میراث فرهنگی، جهت مطالعه بر روی این کشتی که جزء میراث فرهنگی کشور در استان گیلان است، تاکید کرد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با بیان اینکه جاری شدن سیل اخیرا در منطقه قلعه رود رودسر سبب نمایان شدن این اثر تاریخی شده است، اضافه کرد: با توجه به برآوردها برای امورات مرمتی و پژوهشی به اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیون ریال نیازمندیم تا بتوانیم زوایای پیدا و پنهان این کشتی را باز و پیشینه تاریخی آن را روشن کنیم.

علیزاده در خاتمه بیان داشت: با کشف این میراث ارزشمند ، بخشی از زوایای پنهان تاریخ ، فرهنگ و تمدن کشور و گیلان زمین شفاف و بازگویی می شود.


امتیاز به خبر :