• چهارشنبه 07 خرداد 1399
  • 03:38

توضیح معاون امور مجلس، حقوقی و استانها سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری در باره یک خبر

توضیح معاون امور مجلس، حقوقی و استانها سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری در باره یک خبر

اسد الله درویش امیری معاون امور مجلس، حقوقی و استانها سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری در باره طرح سوالی در نشست سخنگو و معاون اول محترم قوه قضاییه توضیحاتی ارایه کرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری وی گفت: در پاسخ به سوال خبرنگار محترم از سخنگو و معاون اول  محترمقوه قضاییه مطالبی از طرف اینجانب نقل قول شد که لازم است توضیحاتی به شرح زیر جهت تنویر افکار عمومی ارایه شود.

درویش امیری تصریح کرد: در نشست انجمن های میراث فرهنگی استان البرزکه با حضور استاندار محترم و اعضای انجمن در روز پنج شنبه 28 آبان ماه برگزار شد اینجانب با اشاره به اهمیت حفظ اسناد و مدارک تاریخی و فرهنگی که جزو اصلی ترین سرمایه های ملی کشور محسوب می شود به انتقال معاونت میراث فرهنگی سازمان به شیراز در دولت دهم و آثار و عوارض منفی این انتقال اشاره کردم و تاکید کردم در خلال این جابجایی و انتقال اسناد  و مدارک تاریخی و کتب ارزشمند کتابخانه مرکزی سازمان که در داخل دهها کارتن و گونی و به صورت کاملا غیر اصولی نگهداری  می شد متاسفانه در این حین، این اسناد و مدارک در معرض آسیب جدی قرار گرفت.

وی ادامه داد: پس از بازگشت معاونت میراث فرهنگی به تهران و متعاقب آن با استقرار دولت تدبیر و امید، بر اساس تصمیمات متخذه توسط مسئولین فعلی سازمان و تلاش جمعی از کارشناسان مطلع  و دلسوز ، این اسناد مرمت و بازسازی شده و مجددا مرکز اسناد و کتابخانه سازمان با حضور ریاست محترم سازمان و رییس مرکز اسناد و کتابخانه ملی ایران در تاریخ فروردین ماه 1393 افتتاح و مورد بهره برداری محققان و پژوهشگران قرار گرفت.

درویش امیری افزود: بر اساس فایل صوتی موجود در پایان آن جلسه در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص احتمال مفقود یا آسیب دیدگی اسناد منتقل شده به شیراز ، بنده اظهار بی اطلاعی کردم.


امتیاز به خبر :