• چهارشنبه 07 خرداد 1399
  • 04:22

رییس مرکز روابط عمومی سازمان میرا ث فرهنگی خبر داد:

خدمات رسانی سازمان میرا ث فرهنگی در مسیر ویژه زوار اربعین حسینی

خدمات رسانی سازمان میرا ث فرهنگی در مسیر ویژه زوار اربعین حسینی

7 پایگاه خدمات دهی و اطلاع رسانی در مسیر ویژه زوار اربعین حسینی در ورودی شهرستان های مهران، دهلران، چرداول، دره شهر و ایوان در استان ایلام و همچنین در شهرهای چذابه و ورودی مرکز شلمچه در استان خوزستان برپا و حدود 300 هزار نقشه راهنمای مسیرمنتشر شده است.

حمید ضیایی پرور رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اعلام این خبر گفت: مرز بین المللی مهران بدلیل کوتاهی مسافت و برخورداری از امنیت  و همچنین شهرهای چذابه و شلمچه کانون های پرتردد ورود و خروج زوار عتبات عالیات به شمار می روند.

وی با بیان اینکه بزرگترین غرفه بندی پایگاه های خدمات رسانی به زوار اربعین در شهرستان مهران با تلاش اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام برپا شده است افزود: علاوه بر نقشه های مسیر اربعین که  از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری منتشر شده است هزاران نسخه بروشور، نقشه ایلام و زیارت اربعین نیز از سوی اداره کل میراث فرهنگی این استان تهیه و بین زوار اربعین حسینی در این استان توزیع شده است.

وی با اشاه به حضور دائمی مدیران کل میرا ث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان های خوزستان و ایلام در محل پایگاه های خدمات دهی به زوار  خاطرنشان کرد: پایگاه های خدمات دهی و اطلاع رسانی شهرهای چذابه و شلمچه نیز با عنوان موضیف به عنوان اقامت گاه های سنتی موقت از سوی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان آماده اسکان  و پذیرایی با وعده های غذایی گرم و سنتی از زوار اربعین است.همچنین تاکنون بیش از 200هزار اقلام فرهنگی از سوی این استان بین زوار توزیع شده است.

ضیایی پرور با یادآوری تشکیل ستاد اربعین در اداره کل میراث فرهنگی استان های ایلام و خوزستان برای خدمات رسانی به زوار از انجام بیش از 132 مورد بازدید نظارتی از اماکن اقامتی و پذیرایی شهرستان های مسیر تردد زوار عتبات عالیات در استان ایلام خبر داد و افزود: این تعداد بازدید از هتل ها، مهمانپذیرها، زائرسراها، خانه های مسافر و مجتمع های بین راهی شهرستان های مهران، چرداول، ایلام، دهلران، دره شهر و ایوان انجام شده است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: با توجه به هماهنگی به عمل آمده با اتحادیه هتلداران استان ایلام، خدمات اماکن اقامتی و هتل های شهرستان های ایلام و مهران در ایام اربعین حسینی با 20 تا 30 درصد تخفیف به زائران اباعبداله الحسین(ع) ارائه می شود. همچنین 100 واحد خانه استیجاری شهر مهران نیز با همکاری و مساعدت مردم این شهرستان با حدود 50 درصد تخفیف در اختیار زائران قرار می گیرد و افرادی نیز بصورت رایگان منازل خود را در اختیار زائران قرار می دهند.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: دو دستگاه بلوتوث نیز در پایانه مرزی مهران و پل زائر نصب شده و اطلاعات مربوط به استان از طریق این دستگاه ها به موبایل زائران منتقل می شود.

وی همچنین به بازدید معاون گردشگری و رییس ستاد هماهنگی خدمات سفر و همچنین معاون امور مجلس و استان های سازمان میرا ث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از مسیر تردد زوار اربعین در جنوب کشورمان اشاره و خاطرنشان کرد: مشارکت و همکاری دستگاه‌های مختلف در معرفی امکانات و همچنین وضعیت ارایه خدمات به زوار اربعین در این مناطق از هماهنگی مناسبی برخوردار است.

ضیایی پرور در پایان تاکید کرد: سازمان میراث فرهنگی پیگیر ثبت پرونده اربعین به عنوان میراث معنوی جهانی به صورت مشترک با عراق در یونسکو است.در این خصوص مذاکرات مقدماتی با دولت عراق انجام شده است.

امتیاز به خبر :