• یکشنبه 22 تیر 1399
  • 02:14

معاون گردشگری گلستان؛

گردشگری یکی از حوزه های پژوهش بنیان است

 گردشگری یکی از حوزه های پژوهش بنیان است

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان در همایش پژوهشی ایده ها و آینده  گردشگری گفت: یکی از حوزه های پژوهش بنیان، گردشگری است که بخش های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را شامل می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی گلستان؛ رحمان فرمانی معاون گردشگری این اداره کل دراین همایش که در موسسه غیر انتفاعی و آموزش عالی حکیم جرجانی گرگان برگزار شد، افزود: پژوهش از ایده آغاز می شود که آن را از شعار و گفتگوهای دوستانه متفاوت می کند.

وی ادامه داد: ایده های اساتید و دانشجویان در یک جمع علمی به همان اندازه ارائه این ایده ها در محیط های علمی ودانشگاهی وآکادمیک موثراست و همین ایده هاست که درادامه تبدیل به طرح می شوند.

فرمانی در ادامه اولین مشکل کشور را موانع فرهنگی عنوان کرد و ادامه داد: کارگروهی و اقدامات اجتماعی را تمربن نکرده ایم و هزاران جوان فرهیخته در کشور، بیکار ودرانتظار دست یابی به شغل هستند.

وی افزود: منافع کشور ایجاب می کند برای جوانان شغل ایجاد کنیم، چرا که مشکلات ومعضلات فرهنگی وناهنجاری ها، کشور را تهدید می کند و این بحران بیکاری است.

معاون گردشگری گلستان ،استان را تشنه کارکردن درحوزه گردشگری دانست و خاطر نشان کرد: باید ازطریق تعریف کار گردشگری و جذب وورود گردشگران به استان، سهم تولید ناخالص استان افزایش یابد.

وی اظهار امیدواری کرد: با ارائه ایده های مطلوب علمی و پژوهشی، از این ایده ها در رونق صنعت گردشگری استان بهره برداری شده و شاهد رونق وشکوفایی گلستان باشیم.

گفتنی است، همایش پژوهشی ایده ها و آینده گردشگری با شعار ترسیم آینده با بارش ایده ها، 25 آذرماه درموسسه غیرانتفاعی و آموزش عالی حکیم جرجانی گرگان، با حضور جمعی از اساتید دانشگاهی ، پژوهشگران ومحققان و دانشجویان و همچنین فعالان عرصه گردشگری برگزار شد.

همچنین، در این همایش از جمعی از فعالان عرصه گردشگری تجلیل به عمل آمد.

امتیاز به خبر :