• یکشنبه 22 تیر 1399
  • 00:55

مستند «پل سیاه» اهواز در سینما حقیقت به نمایش درآمد

مستند «پل سیاه» اهواز در سینما حقیقت به نمایش درآمد
فیلم مستند "پل سیاه" ساخته ایوب مروانی‌پور، فیلم‌ساز خوزستانی، در دو نوبت در نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینما حقیقت» اکران شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی خوزستان؛ این فیلم مستند ابتدا در سالن شماره 2 سینما فلسطین تهران روز پنج‌شنبه 26 آذر 94 ساعت 22 تا 23 و 30 دقیقه به عنوان فیلم دوم این سانس به نمایش درآمد.
همچنین مستند "پل سیاه" برای دومین بار در سالن شماره یک سینما سپیده تهران روز شنبه 28 آذر 94 ساعت 18 و 15 دقیقه تا 19 و 45 دقیقه به عنوان فیلم دوم این سانس روی پرده رفت.
فیلم مستند "پل سیاه" به مدت زمان 30 دقیقه به کارگردانی ایوب مروانی‌پور و از تولیدات صدا و سیمای مرکز خوزستان است.
گفتنی است، پل سیاه اهواز نخستین و بزرگترین پل راه آهن ایران است که 85 سال عمر کرده و ثبت ملی شده است. پل سیاه سال 1308 توسط یک شرکت آمریکایی ساخته و به بهره‌برداری رسید. این پل در جنگ جهانی دوم در پیروزی متفقین نقش بسیار مهمی داشت به طوری که متفقین بعد از جنگ جهانی دوم به پل سیاه اهواز لقب پل ویکتوریا یا پل پیروزی دادند.
همچنین، ایوب مروانی‌پور (پژوهشگر، نویسنده، و کارگردان)، محمد رمضان‌احمدی (تصویربردار و صدابردار)، عسل طلاوری (دستیار کارگردان)، بهرام بیرم‌وند (تدوینگر و صداگذار)، عرفان ساربان (دستیار تصویربردار) و ایوب مروانی‌پور وحسین مرشدیان (مدیران تولید) از عوامل فیلم مستند "پل سیاه" هستند.
نهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت تا ۲۸ آذر ۱۳۹۴‌ از ساعت 9 و 30 دقیقه صبح تا ۲۳ شب در سینما فلسطین و سینما سپیده پذیرای عموم علاقه‌مندان سینمای مستند است.
امتیاز به خبر :