• پنجشنبه 15 خرداد 1399
  • 09:54

میراث فرهنگی و پارک علم و فناوری اردبیل تفاهم نامه همکاری امضاء کردند

تفاهم نامه همکاری بین اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و پارک علم و فناوری استان اردبیل باهدف استفاده بهینه از ظرفیت ها و توانایی های علمی و پژوهشی موجود منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی و مرکز اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، معاون گردشگری استان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی و توسعه اقتصاد دانش بنیان و باتوجه به رسالت پارک علم و فناوری استان اردبیل در زمینه فراهم کردن شرایط لازم جهت توسعه فناوری در استان، گفت: تفاهم نامه ای بین اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و پارک علم و فناوری استان به منظور استفاده بهینه از ظرفیت ها، استعداد ها و توانایی های علمی و پژوهشی موجود منعقد شد.

قادر تقی زاده هدف از انعقاد این تفاهم نامه را ایجاد همکاری فی مابین در زمینه های علمی، تخصصی، تحقیقاتی، بازرگانی، تحقیقات بازار و توسعه ی فناوری اطلاعات و در نظر گرفتن تمامی امکانات و ظرفیت های طرفین اعم از قانونی، منابع مالی، نیروی انسانی و تخصصی و تجهیزات عنوان کرد.

وی اضافه کرد: طبق این تفاهم نامه، از طرح های تحقیقاتی با سرمایه گذاری مشترک در زمینه کاربرد فناوری های نوین، ویژه فناوری اطلاعات در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، حفظ و نگهداری ابنیه تاریخی و باستانی و تحقیقات بازار و بازاریابی و سایر موضوع های مرتبط با فعالیت های طرفین حمایت به عمل خواهد آمد.

به گفته این مقام مسئول؛ براساس این تفاهم نامه مقرر شد در مورد راه اندازی مراکز رشد تخصصی در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، بهره مندی حوزه های فعالیتی سه گانه این اداره کل از فضای مجازی، جذب اعتبارات دولتی و منابع مالی مرتبط با موضوع و هدف تفاهم نامه و اختصاص فضای اداری پارک به این اداره کل با رعایت ضوابط مربوطه و درصورت درخواست، همکاری و هماهنگی های لازم انجام شود.

تقی زاده با اشاره به استفاده اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان از توانمندی های پارک در زمینه های علمی، تخصصی، مشاوره ای و تجهیزات فنی و آزمایشگاهی پس از این تفاهم نامه، افزود: همچنین مقرر شد در زمینه توانمندسازی شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه گردشگری همکاری به عمل آید.

وی به تشکیل کمیته راهبردی مشترک بین اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با پارک علم و فناوری استان اردبیل اشاره کرد و اظهار داشت: هماهنگی های با تشکل ها و جوامع و انجمن های صنفی استان اردبیل جهت استفاده از تسهیلات حمایتی تأسیسات گردشگری در قالب شرکت های دانش بنیان صورت پذیرفته است.
 

امتیاز به خبر :