• دوشنبه 12 خرداد 1399
  • 07:16

20 پژوهشگر نمونه میراث فرهنگی گیلان تجلیل شدند

20 پژوهشگر نمونه میراث فرهنگی گیلان تجلیل شدند
مراسم تجلیل از 20 پژوهشگر نمونه اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان؛ مراسم تجلیل از 20 پژوهشگرنمونه اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان برگزار شد.

رضا علیزاده در این مراسم با اشاره به اهمیت پژوهش و لزوم توجه به امور تحقیقاتی، دمیدن روح پژوهش و الگوبرداری از دست یافته های علمی را وظیفه همه دستگاه ها خواند و گفت: پژوهش از ارکان پیشرفت هر سازمان راهی برای گسترش مرزهای دانش و گشودن افق‌های تازه برای آیندگان است است.

وی، رفع مشکلات موجود در علوم و ناشناختگی برخی مسائل را ناشی از عدم تحقیق و پژوهش دانست و دسترسی به منابع اطلاعاتی روز و مطالعه کتابخانه ای را یکی از مهمترین نیازهای پژوهشگران دانست. 

این مسئول خاطرنشان کرد:هر اقدامی که باهدف اعتلابخشی صورت می گیرد نیازمند سپری کردن سیر مطالعاتی و انجام پژوهش های ویژه است؛لذا غافل شدن از این مهم نابسامانی در روند اجرایی را به دنبال خواهد داشت. 

علیزاده با اشاره به اینکه گردشگری بعنوان صنعتی نوپا در ایران نیازمند تحقیق و پژوهش است، اذعان داشت: در سیر پژوهش در حوزه گردشگری باید اقتصاد مقاومتی را بعنوان یک اصل مورد توجه قرار داد و حمایت عملی از عرصه های پژوهشی را یک ضرورت در جامعه قلمداد کرد.

علیزاده از پژوهشگران این اداره کل خواستار مطالعه و پژوهش درخصوص عناوین مرتبط با میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شد و بر لزوم تهیه و تدوین برنامه جامع پژوهشی تاکید کرد.

امتیاز به خبر :