• جمعه 09 خرداد 1399
  • 05:21

تفاهم نامه همکاری معاونت صنایع دستی و صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون منعقد شد

تفاهم نامه همکاری معاونت صنایع دستی و صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون منعقد شد
تفاهم نامه همکاری معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی و صندوق ضمانت سرمایه گذاری با حضور بهمن نامور مطلق معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان، حسین نژاد مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون و جمعی از مدیران و معاونین ظهر امروز 30 آذر ماه در سالن فجر سازمان منعقد شد.

به گزارش میراث آریا(chtn)؛ بهمن نامور مطلق معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان در این مراسم ضمن تشکر از حضور مدیران و معاونین صندوق ضمانت سرمایه گذاری گفت: این تفاهم نامه آغازی است برای بهبود وضعیت کسب و کار تولید و صادرات که امیدواریم این همکاری ها در آینده نیز ادامه یابد.

وی افزود: یکی از مشکلات جدی صنایع دستی این است که کارآفرینان سرمایه لازم را برای ضمانت فعالیت هایشان ندارند که با کمک صندوق امیدواریم بتوانیم بخشی از این کمبودها در این زمینه را جبران کنیم.با تسهیلاتی که این بخش ارائه می کند نهاد های مردمی ، هنرمندان و کار آفرینان می توانند به صورت گسترده تری اقدام به فعالیت کنند، همواره تامین ضمانت ها در زمینه مزایده و مناقصه ها برای هنرمندان و تولید کنندگان مشکل ساز بود که با این اقدام شرایط برای شرکت کارآفرینان در مناقصه ها تسهیل می شود. 

نامور مطلق یادآور شد: با گسترش فعالیت کارآفرینان و هنرمندان با ایجاد چنین شرایطی امیدواریم زمینه افزایش کیفیت و کمیت تولیدات صنایع دستی فراهم شود. واحد های ما در حال حاضر برای تولید تولیدات همشکل و مرغوب کوچک هستند که با این تضامین می توان این تولیدی ها را گسترش داد.

وی تاکید کرد: در بخش حضور در نمایشگاه ها نیز با وجود صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون می توانیم راحتر در نمایشگاه ها به ویژه نمایشگاه های خارجی شرکت داشته باشیم.

وی در پایان سخنانش یادآور شد: امیدواریم این آغاز فعالیت های بیشتر و گسترده تری برای رشد و تعالی صنایع دستی صنایع دستی کشور باشد. همچنین در اینجا از تمامی همکارانمان در معاونت صنایع دستی نهایت تشکر را داریم که شرایط را برای انعقاد این تفاهم نامه فراهم آوردند تا خیر و برکت ملموس آن نصیب هنرمندان کشور شود.

در ادامه این مراسم حسین نژاد مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون ضمن تشکر از هماهنگی و همکاری معاونت صنایع دستی برای انعقاد این تفاهم نامه افزود: صندوق ضمانت سرمایه گذاری تنها صندوق بزرگ و همه جانبه ارائه ضمانت در کشور است. این صندوق در تمامی رشته ها و زمینه ها ضمانت صادر می کند.

وی گفت: دولت صندوق را موظف به تامین اعتبار ورفع ضمانت هنرمندان و کارآفرینان کرده است چون در کشور تامین وثیقه اولیه برای کارآفرینان امری دشوار است.

وی همچنین تصریح کرد: صندوق در این شرایط برای کارآفرینان در شهرهای برخوردار تا 70 درصد و در شهرهای غیر برخوردار تا 80 درصد تامین اعتبار ارائه می دهد.

حسین نژاد مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون یاد آور شد: نوع دیگری از ضمانت که در اختیار کارآفرینان قرار می گیرد ضمانت نامه اعتباری است که با توجه به کمبود اعتبارات در طرح های کارآفرینی بسیار مثمر ثمر است. این نوع از اعتبار به ویژه برای تامین نیازهای اولیه هنرمندان و کارآفرینان برای تامین مواد اولیه با کارمزد زیر 1درصد به کار می رود.

وی همچنین با اشاره به تخفیف های در نظر گرفته شده برای کارآفرینان افزود: چنانچه شرکت های تعاونی به ما معرفی شوند که دارای برند باشند 30 درصد تخفیف کارمزد به آن ها تعلق می گیرد و در صورت خوش حسابی نیز شامل تخفیف مجدد 30 درصدی در پایان کار می شوند.

وی در پایان سخنانش خاطر نشان کرد: امیدواریم با انعقاد این تفاهم نامه در آینده نزدیک ضمن رفع کمبودها و مشکلات هنرمندان و کارآفرینان صنایع دستی به زمینه های همکاری بیشتر و متنوع تری دست یابیم.

گفتنی است، در پایان این نشست تفاهم نامه همکاری معاونت صنایع دستی و صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون به منظور تامین اعتبارات به امضای دو طرف رسید.

امتیاز به خبر :