• چهارشنبه 07 اسفند 1398
  • 20:27

پیشرفت فیزیکی واحد خدماتی-گردشگری بیشاپور به 90 درصد رسید

پیشرفت فیزیکی واحد خدماتی-گردشگری بیشاپور به 90 درصد رسید

مسئول میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کازرون از پیشرفت فیزیکی  90 درصدی واحد خدماتی گردشگری در شهرتاریخی بیشاپور خبر داد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس محمدرضا معینی با اشاره به افزایش 60 درصدی حضور گردشگران در مجموعه طبیعی تاریخی بیشاپور طی 2 سال گذشته گفت : واحد خدماتی گردشگری این مجموعه به دلیل نبود استراحتگاه در خور و شایسته گردشگران در این منطقه و قرار گرفتن شهر تاریخی بیشاپور در فهرست جهانی یونسکو در آینده ای نزدیک، به منظور رفاه گردشگران طراحی و اجرا شد .

به گفته وی این فضای خدماتی در زمینی به مساحت بیش از 700 متر مربع در سه فاز با طراحی و رنگ آمیزی همگون با محیط اطراف، خارج از دید منظری بناهای موجود بیشاپور، ایجاد سرویس بهداشتی فرنگی و ایرانی ، ساخت نماز خانه آماده بهره برداری می باشد .

معینی اضافه کرد : با توجه به اهمیت مجموعه ، این مکان با استانداردهای فنی و مهندسی از جمله میزان روشنایی مناسب ، دید منظری به سمت آثار ، استفاده از شیشه های دو جداره و ... انجام گرفته است .

وی افزود : فضای اصلی در حدود 300 متر زیربنا و حدود 400 متر محوطه سازی شامل مبلمان گردشگری و ایجاد فضای سبز مناسب با محیط اطراف می باشد .

مسئول میراث فرهنگی شهرستان کازرون ادامه داد : در نماد معماری بنا و نوع مصالح آن سعی شده تا بر اساس معماری برگرفته از بیشاپور با مصالح بوم آور ساخته شود و فضای بیرونی منظری رو به محیط تاریخی و رودخانه را شامل می شود . 

 

امتیاز به خبر :