• چهارشنبه 07 خرداد 1399
  • 08:26

آغاز فعاليت انجمن هاي ميراث فرهنگي در شهرکرد و بن

انجمن هاي ميراث فرهنگي در شهرستان  هاي شهرکرد و بن در استان چهارمحال و بختياري فعاليت خود را آغاز كردند.

به گزارش دفتر امور فرهنگی و ارتباطات اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان چهارمحال و بختیاری:

مدير كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان از آغاز فعاليت اعضاء 10 نفره انجمن هاي ميراث فرهنگي شهرستان هاي شهرکرد و بن از قبيل فرماندار، شهردار، نماينده میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، اداره آموزش پرورش، اداره ارشاد اسلامي، رئيس شورا و چهار نفر صاحب نظر خبر داد و اظهار داشت : اين انجمن ها به رياست استاندار محترم در سطح استان و دبيري اين اداره كل در حال فعاليت و برنامه ريزي مي باشند.

بهمن عسگري سوادجاني با بيان اينكه فرمانداران محترم در شهرستان ها رياست اين انجمن را بعهده دارند گفت : اين انجمن ها در قالب گروههاي مردم نهاد مي باشد كه هدف اصلي آنها محافظت و صيانت از آثار تاريخي-فرهنگي با مشاركت آهاد مردمي مي باشد.

عسگري سوادجاني افزود : اين انجمن ها براي گرفتن ايده هاي مردم در سطوح مختلف و حتي در روستاها نقش بسيار مؤثري در بين نظرها و حفظ ميراث گذشتگان كشور دارند.

وی با اشاره به اینکه تا به حال توانسته ایم پنج شهرستان شامل شهرکرد، سامان، کیار، فارسان و بن را از نه شهرستان استان طی سه ماه گذشته عضوگیری و فعال کنیم اذعان داشت : سعی بر این است تا پایان سالجاری چهار شهرستان دیگر استان از قبیل لردگان، اردل، کوهرنگ و بروجن نیز فعالیت خود را آغاز کنند.

امتیاز به خبر :