• شنبه 21 تیر 1399
  • 22:09

با همراهی تعدادی از مدیران دفاتر خدمات مسافرتی و تورگردانان؛

معاون گردشگری عازم روسیه شد

معاون گردشگری عازم روسیه شد

معاون گردشگری با همراهی تعدادی از مدیران دفاتر مسافرتی، تورگردانان و فعالین بخش خصوصی گردشگری و به منظور شناسایی و ارزیابی، ارتقاء همکاری های گردشگری دو کشور، امروز چهارشنبه 23 دی ماه عازم روسیه شد.

  

به گزارش میراث آریا(chtn) مرتضی رحمانی موحد با اشاره به اینکه، روسیه یکی از کشورهای هدف گردشگری برای ایران است، گفت: مردم روسیه ایران را می شناسند و علاقه مند سفر به کشور ما هستند، با توجه به اینکه روسیه دارای آب و هوای سرد است، مردم این کشور سفر به مناطقی که اقلیم معتدل و گرم دارند را ترجیح می دهند.

وی با بیان اینکه ایران ظرفیتهای لازم برای رفع نیازهای گردشگران روسی را دارد، اضافه کرد: مسلمانان بسیاری در روسیه زندگی می کنند که خواهان سفر به ایران و استفاده از ظرفیتهای فرهنگی، تاریخی و زیارتی کشورمان هستند.
معاون گردشگری ادامه داد: با توجه به تحولات اخیر در مناسبات کشورمان با سایر کشورها و ایجاد فضای مثبت تعامل، با تعدادی از مدیران دفاتر خدمات مسافرتی، تورگردانان و فعالین بخش خصوصی گردشگری امروز چهارشنبه 23 دی ماه به کشور روسیه سفر می کنیم.

رحمانی موحد اضافه کرد: این سفر با هدف بررسی راهکارها و شناسایی ظرفیتهای موجود به منظور ارتقاء همکاری ها در حوزه گردشگری بین دو کشور انجام می شود، ارزیابی نیازها، مشکلات و تسهیلات در موضوعات مربوط به گردشگری در سفر به روسیه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: ارائه تسهیلات در حوزه حمل و نقل در این سفر مورد توجه قرار خواهد گرفت، با توجه به اینکه ایرلاین ماهان به زودی اقدام به راه اندازی پرواز مستقیم به مسکو خواهد کرد، ما در این سفر، ایجاد پرواز مستقیم از مسکو به جزایر کیش و قشم را مورد بحث و تبادل نظر با طرف روسی قرار خواهیم داد.امتیاز به خبر :