• چهارشنبه 07 خرداد 1399
  • 04:09

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی؛

مجلس به رفع خلاء های قانونی در احیاء بناهای تاریخی کمک می کند

مجلس به رفع خلاء های قانونی در احیاء بناهای تاریخی کمک می کند
نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی، گفت: مجلس به سهم خود می تواند در رفع خلأهای قانونی حوزه احیاء بناهای تاریخی کمک کند.
به گزارش روابط عمومی صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی (صابتا)، محمدرضا تابش نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی افزود: طرح هایی نظیرحمایت از مرمت بافت‌های تاریخی در ایجاد پشتوانه قانونی برای ایفای وظایف خطیر سازمان میراث فرهنگی و بخش هایی نظیر صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی نقش بسزایی دارد.
نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر نقش صندوق احیاء در تسهیل توسعه زیر ساخت های گردشگری، افزود: این صندوق می تواند محدودیت های موجود در زمینه بودجه و اعتبارات دولتی را با مشارکت بخش خصوصی پشت سر نهد و اندوخته های سرمایه گذاران داخلی و خارجی را در راستای تعالی بخشیدن به جایگاه آثار تاریخی و فرهنگی سامان بخشد.
وی همچنین افزود: در شرایط پیش رو نباید همه انتظارات را از یک صندوق داشت بلکه در دوره پساتحریم اهتمام به توسعه گردشگری و تقویت زیر ساخت های آن، باید جزء اولویت های اصلی مجموعه نظام باشد.
این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: مجلس به سهم خود در رفع خلأهای قانونی حوزه احیاء بناهای تاریخی و میراث فرهنگی می تواند کمک کند و دولت نیز باید برنامه های خود را برای جذب سرمایه گذار و تقویت بخش خصوصی با جدیت دنبال کند و امنیت لازم را برای ورود سرمایه گذاران به این حوزه فراهم سازد.
تابش با بیان اینکه باید مطالعه دقیقی برای نحوه مواجهه با شرایط پساتحریم و ورود گردشگر خارجی به کشور انجام شود، تصریح کرد: هم راستا با چاره اندیشی برای تسهیل شرایط ورود گردشگر خارجی، بستر های رونق بخشی به حضور گردشگران داخلی نیز باید فراهم شود و راهکارهای تحقق این مهم باید اندیشیده شود.
وی افزود: در اقتصاد مقاومتی ما باید با تکیه بر ظرفیت داخلی و بن مایه های خودمان، بتوانیم در توسعه گردشگری تغییر و تحول اساسی ایجاد کنیم به عنوان مثال می توان با شناسایی جاذبه های تاریخی اقلیم های مختلف تقسیم بندی میان اقلیم های سردسیر و گرمسیر انجام داده و در فصول مختلف سال گردشگران را متناسب با شرایط مطلوب آن اقلیم برای بازدید از جاذبه های تاریخی راهنمایی کرد.
امتیاز به خبر :