• دوشنبه 18 آذر 1398
  • 10:33

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان؛

آذربایجان غربی رنگین کمانی از زیبایی هاست

آذربایجان غربی رنگین کمانی از زیبایی هاست

وجود آثار تاریخی و مناطق بکر و طبیعی در آذربایجان غربی برای همه هموطنان جاذب بوده و در ایام مختلف سال ما شاهد حضور گردشگران در این استان هستیم .


به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی ، جلیل جباری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صداو سیمای مرکز آذربایجان غربی با اشاره به این مطلب گفت : وجود آثار تاریخی و مناطق بکر و طبیعی در استان برای همه هموطنان جاذب بوده و در ایام مختلف سال ما شاهد حضور گردشگران در این استان هستیم .

وی اقدامات انجام شده درخصوص توسعه گردشگری را نام برده وتصریح کرد : چاپ و توزیع انواع نقشه و بروشور های راهنما برای هدایت گردشگران و بکارگیری و استقرارراهنمایان جوان و متخصص و آشنا به زبان انگلیسی در مبادی ورودی بخشی از اقداماتی است که برای تسهیل سفر مسافران ورودی استان انجام شده است .

جباری 4 مسیر گردشگری در سطح استان را معرفی کرد و افزود : با مبدا ارومیه سه مسیر برای جنوب استان و یک مسیر برای شمال استان در نظر گرفته و برای علاقه مندان  معرفی می کنیم که بسته به مدت زمان اقامت ؛ گردشگران می توانند از همه مسیرها ی اعلامی برای بازدید از جاذبه های تاریخی و طبیعی استان بهره مند شوند.

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی از وجود 30000 نفر هنرمند شاغل در 50 رشته صنایع دستی استان خبر داد و اضافه کرد : با توجه به فرارسیدن ایام نوروز و شروع سفرهای مختص این ایام سعی داریم در کنار جاذبه های گردشگری استان تعداد 15 باب بازارچه صنایع دستی برای عرضه انواع محصولات هنرمندان صنایع دستی استان ایجاد کنیم.

جلیل جباری با اشاره به بعضی از مشکلات فراروی توسعه صنعت گردشگری استان ادامه داد : با توجه به وجود     نا امنی ها در طول 8 سال دفاع مقدس در سطح استان متاسفانه شاهد عدم پیشرفت مناسب در زمینه زیرساختهای گردشگری هستیم که نبود راه های مواصلاتی استاندارد برای رسیدن به بسیاری از جاذبه های گردشگری می تواند از عمده مشکلات این صنعت بوده و در کنار آن باید به معضلات موجود در ورود و خروج مسافران در مرزهای زمینی استان نیز اشاره کرد که امیدواریم با همکاری و همدلی همه مسئولین این مشکلات و موانع هرچه سریعتر از فرا روی صنعت گردشگری استان برچیده شود .


امتیاز به خبر :