• جمعه 24 آبان 1398
  • 13:52

با 2میلیارد ریال اعتبار؛

مرمت حمام محمدیان نمین درحال انجام است

مرمت حمام محمدیان نمین درحال انجام است
عملیات اجرایی مرمت و بازسازی حمام قجری محمدیان شهرستان نمین واقع در استان اردبیل با هزینه کرد 2میلیارد ریال تاکنون، درحال انجام است.

به گزارش روابط عمومی و مرکز اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، مسئول دفتر فنی میراث فرهنگی استان با بیان این مطلب گفت: عملیات اجرایی مرمت حمام محمدیان نمین از سال 88 آغاز شده و با هزینه کرد 2میلیارد ریال تاکنون، همچنان ادامه دارد.

ابراهیم شکری اضافه کرد: عملیات مرمت و بازسازی سردرب ورودی اصلی و چهار مورد از گنبدهای اصلی این حمام براساس سوابق و شواهد و عکس های تاریخی به جا مانده اجرا شده است.

وی با بیان اینکه جداره بیرونی نماهای چهارسو به طور کامل بازسازی شده است، اظهار داشت: پیاده روهای پیرامون بنا نیز با جزئیات کاملا منطبق بر نمای حمام، سنگ فرش شده اند.

به گفته مسئول پروژه مرمت و بازسازی حمام تاریخی محمدیان نمین؛ عملیات مرمت این بنای تاریخی براساس برنامه ریزی های به عمل آمده و در صورت تأمین به موقع اعتبارات، پیش بینی می شود در سال 96 به اتمام و بهره برداری برسد.

همایون داورنیا، حمام محمدیان نمین را یکی از بناهای تاریخی و با ارزش شهر نمین با مساحت 260 مترمربع توصیف کرد که در سال 86 به شماره 19424 در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

امتیاز به خبر :