• یکشنبه 22 تیر 1399
  • 14:05

فاروجی ها برای استقبال از مسافران نوروزی آماده میشوند

فاروجی ها برای استقبال از مسافران نوروزی آماده میشوند
معاون فرماندار فاروج در نخستین جلسه ستاد خدمات سفرهای نوروزی خواستار فراهم شدن زمینه لازم برای استقبال از مسافران نوروزی و ایجاد تسهیلات در ساعات حضور مسافران در شهرستان شد.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری خراسان شمالی؛«سیاح» با تقدیر از برگزاری برنامه های سال گذشته این ستاد گفت: با ارزیابی عملکرد ستاد طی سال گذشته برای برطرف شدن مشکلات و استفاده از توانمندی ها و ظرفیت های شهرستان نیاز است زمینه لازم برای استقبال از مسافران نوروزی و ایجاد تسهیلات در ساعات حضور مسافران در شهرستان مهیا شود.

وی با تأکید بر لزوم استفاده از توانمندی ها و ظرفیت های موجود در شهرستان افزود: جاذبه های گردشگری شهرستان و قرار داشتن در مسیر عبور زائران رضوی، شهرستان فاروج را از موقعیت خاصی برخوردار کرده است.

وی با بیان این که برنامه ریزی و هماهنگی لازم برای اجرای برنامه های جذاب و متنوع در ایام نوروز باید در دستور کار دستگاه های فرهنگی و خدمات رسان قرار گیرد،ادامه داد: در نوروز گذشته حدود 15 میلیون نفر از شهرستان عبور کردند که باید تدابیری برای خدمات رسانی هر چه بهتر و اسکان مسافران در این ایام  اندیشیده شود.

سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی  و گردشگری فاروج نیز در این جلسه گفت: این شهرستان در اذهان عمومی به عنوان دارالعلماء و  پایتخت آجیل ایران شناخته شده است و باید برنامه هایی در شأن آن برگزار شود

.«مجید سعیدیان» افزود: غبار روبی گلزار شهداء و دیدار با خانواده شهدا از برنامه های پیش بینی شده در ایام نوروز است.

وی ایجاد چادر عشایری برای عرضه محصولات محلی و همچنین اسکان مسافران نوروزی با همکاری ادارات را از جمله برنامه های دیگر ستاد خدمات سفر دانست و ادامه داد: ان شاء ا... بتوانیم با همکاری و همراهی دیگر دستگاه ها زمینه حضور مسافران و خدمت رسانی به آنان را در شهرستان فراهم کنیم.

امتیاز به خبر :