• ﺳﻪشنبه 06 خرداد 1399
  • 22:43

باحضور معاون رییس جمهور؛

پیست سافاری قشم افتتاح شد/آغاز هفتمین دوره مسابقات آفرود کشور در قشم

پیست سافاری قشم افتتاح شد/آغاز هفتمین دوره مسابقات آفرود کشور در قشم

 پیست سافاری قشم به عنوان بزرگترین پیست طبیعی سافاری کشور صبح امروز پنج شنبه 24 دی ماه با حضور مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار میراث آریا(chtn)، این پیست در زمینی به مساحت 520 هکتار احداث شده است و چشم اندازهای زیبای سواحل قشم از ویژگی های منحصر به فرد آن به شمار می رود.

همزمان با آئین افتتاح این پیست، هفتمین دوره مسابقات آفرود کشور نیز با شرکت 40 خودرو و 80 ورزشکار از استان های تهران، اصفهان، فارس، سیستان و بلوچستان، کرمان، قزوین، همدان، البرز، هرمزگان، کردستان و شهرستان قشم آغاز شد.
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: علاوه بر ورزشکاران، دیگر اقشار جامعه نیز می توانند از این پیست استفاده کنند و این سیاست به جذب بیشتر گردشگران به این جزیره کمک شایانی می کند.

مسعود کرباسچی افزود: پیست شترسواری و اسب دوانی روستای گورزین قشم نیز با هدف تقویت حوزه گردشگری این جزیره تا پایان امسال افتتاح و به بهره برداری می رسد.

وی با بیان اینکه بزرگترین پیست سافاری کشور با هدف برگزاری مسابقات اتومبیلرانی، ورزش های هوایی و موتورسورای در قشم آماده شده است، گفت: برگزاری مسابقات آفرود، شترسواری و اسب دوانی در سطح کشوری، منطقه ای و بین المللی موجب افزایش آمار گردشگران داخلی و خارجی به این منطقه و در نهایت ارتقاء شاخص های اقتصادی قشم می شود.
 معاون رئیس جمهوری پیش از افتتاح پیست سافاری قشم، از شرکت کشتی سازی فولتون، کمپ تفریحی - اقامتی هلر، کمپ درگهان و دیگر کمپ های مسافری قشم برای نوروز 95 بازدید کرد و در جریان پیشرفت برنامه ها قرار گرفت.

امتیاز به خبر :