• یکشنبه 11 خرداد 1399
  • 21:15

آغاز طرح پیاده رو سازی محور شمالی میدان امام اصفهان

آغاز طرح پیاده رو سازی محور شمالی میدان امام اصفهان
معاون میراث فرهنگی استان اصفهان از آغاز طرح پیاده روسازی محور شمالی میدان امام اصفهان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ ناصر طاهری با اعلام این خبر افزود: با توجه به اجرای طرح پیاده روسازی محور شمالی مجموعه جهانی میدان امام، طرح ساماندهی این محور در راستای اقدامات اساسی در جهت حذف عبور حرکت های سواره و خودرو از عرصه این میدان بزرگ تاریخی و تأکید بر نقش پیاده رو سازی میدان و بازآفرینی محور گردشگری شمال میدان و همچنین حذف عناصر و الحاقات نامتجانس و مصالح ناهمگون بکار رفته در این بخش از میدان در گذشته، از بامداد امروز آغاز شد.

 وی افزود با توجه به پیاده روسازی محور شمال میدان، طرح اصلاح این بخش از میدان با مشارکت اداره کل میراث فرهنگی استان، سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان و همچنین شهرداری منطقه سه، پس از تصویب طرح در شورای فنی اداره کل میراث فرهنگی استان، به اجرا در آمد.

طاهری همچنین تأکید کرد: این طرح در مرحله نخست با جمع آوری مصالح نا متناسب در میدان همچون آسفالت، بتن و سیمان در محور شمالی میدان آغاز شده و از ورودی میدان در سمت خیابان سپاه آغاز و تا ورودی خیابان حافظ ادامه خواهد یافت.

معاون میراث فرهنگی استان تصریح کرد: تمامی موارد پس از هماهنگی با معاونت میراث فرهنگی کشور، با نظارت کامل شورای ثبت جهانی (وابسته به یونسکو) یگان حفاظت میراث فرهنگی استان، سازمان نوسازی شهرداری و با نظارت مستقیم معاونت میراث فرهنگی اداره کل اجرا می شود.


معاون میراث فرهنگی استان ضمن تأکید بر عدم استفاده از هرگونه ماشین آلات سنگین در این طرح و در محدوده میدان، اظهار داشت: در مرحله اول این طرح، مصالحی همچون آسفالت، بتن و سیمان از محور شمال میدان جمع آوری شده و سپس مصالح متناسب با مجموعه جهانی میدان امام با تأیید کمیته میراث جهانی جایگزین خواهد شد.

طاهری همچنین اظهار داشت: این طرح همزمان با طرح ساماندهی کف سازی بازار قیصریه حدفاصل بزرگترین بازار تاریخی جهان ( بازار قیصریه) آغاز شده و امیدواریم این طرح همزمان با دهه فجر جهت بهره مندی هموطنان و همچنین گردشگران به بهره برداری برسد.

شایان ذکر است با توجه به اهمیت این طرح، روز گذشته پس از بازدید نهایی معاون میراث فرهنگی استان و رئیس سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان از محل و تأیید نهایی کارشناسان، اجرای طرح از بامداد امروز آغاز شد.

 گفتنی است مراحل بعدی این طرح شامل ساماندهی تمامی محور مرکزی مجموعه جهانی میدان امام خواهد بود که پس از تصویب مراجع ذی ربط به مرحله اجرائی در خواهد آمد.
امتیاز به خبر :