• ﺳﻪشنبه 13 خرداد 1399
  • 16:29

نمایش مجموعه ای نفیس از پارچه های دستبافت ایرانی در نمایشگاه سی دار

نمایش مجموعه ای نفیس از پارچه های دستبافت ایرانی در نمایشگاه سی دار
به منظور معرفی ظرفیت های نساجی سنتی ایران، مجموعه نفیسی از پارچه های دستبافت مناطق مختلف ایران در قالب نمایشگاه "سی دار، جلوه ای نو از پارچه های دستبافت ایرانی" با همکاری موسسه جام میراث جهان و معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی، 30 دیماه در محل نگارخانه دیپلماتیک موسسه فرهنگی اکو افتتاح می شود.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ این رویداد مهم با هدف معرفی و ترویج هرچه بیشتر ظرفیت های نساجی سنتی ایران و نیز ارائه و فروش انواع مختلف پارچه های سنتی ایران به علاقمندان برگزار می شود و در این برنامه مشترک بخش دولتی و خصوصی در تلاشند بستری مناسب برای رونق بازار و شناخت بیشتر نساجی سنتی فراهم آورند.
همچنین، این نمایشگاه که از 30 دی ماه تا 4 بهمن ماه در موسسه اکو برپا است، مجموعه متنوعی از منسوجات سنتی مناطق مختلف ایران و نیز نمونه های کم یابی از لباس ها و پارچه ها نفیس ایرانی است که به منظور معرفی و فروش در معرض دید علاقمندان قرار می گیرد.
یادآور می شود، معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور در راستای برنامه های حمایتی خود از اقتصاد صنایع دستی و با رویکرد زمینه سازی برای ترویج و فروش بیشتر این حوزه، با همکاری موسسه جام میراث جهان، نمایشگاه "سی دار، جلوه ای نو از پارچه های دستبافت ایرانی" را برگزار می کند.
موسسه جام میراث جهان، مرکز علمی و اجرایی است که سال هاست در زمینه احیاء و معرفی نساجی سنتی و پارچه های دستبافت مناطق مختلف ایران مشغول به فعالیت است. این موسسه همچنین در زمینه تعریف کاربردهای امروزی برای منسوجات سنتی و بسترسازی اقتصادی برای فعالیت فراگیر هنرمندان فعال در این عصر و فرهنگ سازی برای علاقمندان به این هنر اصیل کشورمان فعالیت می کند.
گفتنی است، این رویداد فرهنگی روز 30 دی ماه افتتاح می شود و بازدید آن برای عموم از 1 تا 4 بهمن ماه فراهم است و علاقمندان می توانند همه روزه از ساعت 10 صبح تا 18 عصر به گالری دیپلماتیک موسسه فرهنگی اکو واقع در خیابان موحد دانش (اقدسیه)، کوچه ناز، پلاک 10 مراجعه کنند.
امتیاز به خبر :