• ﺳﻪشنبه 06 خرداد 1399
  • 21:21

مسئولان موزه های سراسر کشور از موزه ملی ایران بازدید کردند

مسئولان موزه های سراسر کشور از موزه ملی ایران بازدید کردند
مسئولان و روسای موزه های سراسر کشور که در نشست هم اندیشی موزه داران سراسر کشور شرکت کرده بودند در ادامه برنامه های خود صبح امروز26 دی ماه از موزه ملی ایران بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی موزه ملی ایران؛ پس از بازدید از موزه دوران اسلامی با حضور مسئولان و شرکت کنندگان در نشست هم اندیشی، جلسه هماهنگی روسای موزه های سراسر کشور با حضور محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی، محمد رضا کارگر رئیس اداره کل موزه ها و اموال منقول تاریخی و جبرئیل نوکنده مدیر موزه ملی ایران تشکیل شد.
در ابتدا محمد حسن طالبیان ضمن خوشامدگویی به افراد شرکت کننده در این نشست گفت: این بازدید با هدف آشنایی بیشتر موزه داران با روند بازگشایی موزه دوران اسلامی که پس از 9 سال تعطیلی با برنامه ریزی مناسب بازگشایی شده است طرح ریزی شد و امید می رود این امر بر روند بهسازی کیفی و محتوایی موزه های نیمه کاره موجود در برخی استانها تاثیرگذار باشد.
وی همچنین با اشاره به اینکه مجوز انتشار مجله موزه ها دریافت شده، به مسئولان و روسای موزه ها اعلام کرد: مقالات مفید علمی خود را برای چاپ در این مجله آماده و ارسال کنند.
معاون میراث فرهنگی سازمان با تاکید بر ارائه پیشنهادها و برنامه های منسجم برای برگزاری هرچه بهتر روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی گفت: با برنامه ریزی به موقع می توانیم برای پاسداشت این هفته در اردیبهشت ماه سال آینده هدف گذاری دقیقی را ترسیم کنیم.
در ادامه محمد رضا کارگر مدیرکل موزه ها نیز با بیان اینکه باید در موزه ها یک انقلاب پدید بیاوریم و با تغییر نگرش خودمان باعث تغییر در نگاه مجلس و دولت به موزه ها شویم، ادامه داد: شعار اداره کل موزه ها، هر خانواده یک موزه تعیین شده است که با رایزنی های مختلف باید در عملی کردن این شعار گام برداریم.
وی همچنین از برگزاری یک دوره آموزشی برای موزه داران خبر داد و گفت: برنامه ریزی های لازم برای این دوره آموزشی صورت گرفته و به زودی به تمام استانها ابلاغ می شود.
امتیاز به خبر :