• یکشنبه 03 شهریور 1398
  • 17:41

حراست از آثار تاریخی و فرهنگی با کمک انجمن های میراث فرهنگی

انجمن های میراث فرهنگی نقش موثری در حفظ و حراست از آثار تاریخی و فرهنگی استان دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان؛ اولین نشست انجمن میراث فرهنگی شهرستان رشت با حضور معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری رشت، رئیس پژوهشکده باستان‌شناسی گیلان، بخشداران و شهرداران بخش های شهرستان و نیز نمایندگانی از ادارات آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان برگزار شد.

در این نشست که با هدف بررسی ابعاد شکل گیری انجمن میراث فرهنگی رشت برگزار شد، حسین میرزایی رئیس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان رشت با تاکید بر تسریع روند شکل گیری انجمن، اظهار داشت: انجمن های میراث فرهنگی نقش موثری در حفظ و حراست از آثار تاریخی و فرهنگی استان دارد.

وی گسترش تعاملات و هم اندیشی بين انجمن های میراث فرهنگی با مديران و مسئولان محلي را موجب راه اندازي شبكه ارتباطی مسئولان و مردم دانست و تصریح نمود: مشارکت مردمی و استفاده از ظرفیت دوستداران میراث فرهنگی گامی جهت تحقق وظایف سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری خواهد بود.

این مسئول بر ضرورت همکاری بخشداران و شهرداران شهرستان رشت مبنی بر جلوگیری از تخریب آثار تاریخی تاکید کرد و خواستار اعلام گزارش تخلف در حوزه میراث فرهنگی به نهادهای نظارتی شد.

در این نشست مقرر شد تا پس از تشکیل انجمن فهرستی از آثار تاریخی و فرهنگی به اعضای آن داده شود و اساسنامه ابلاغ گردد تا مورد ارزیابی و تحلیل اعضا قرار گیرد.

ولی جهانی رئیس پژوهشکده باستان‌شناسی گیلان نیز در ادامه این نشست به برگزاری همایش بین المللی باستان شناسی در رشت اشاره نمود و اذعان داشت: طرح مقدماتی این همایش به زودی به فرمانداری ارسال خواهد شد.
 

امتیاز به خبر :