• جمعه 01 شهریور 1398
  • 00:30

تسهیلات ارزان قیمت به هنرمندان صنایع دستی هرمزگان اعطا می شود

تسهیلات ارزان قیمت به هنرمندان صنایع دستی هرمزگان اعطا می شود
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری هرمزگان، ازاعطای تسهیلات ارزان قیمت به هنرمندان و فعالان صنایع دستی دراین استان خبرداد.
به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان؛ سهراب بناوند معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی این اداره کل گفت : بر اساس تفاهم نامه فی مابین اداره کل میراث فرهنگی , صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان با صندوق کارآفرینی امید، هنرمندان این استان به منظور دریافت تسهیلات ارزان قیمت به این صندوق معرفی شده اند .
در این راستا اعطای مبلغ 50 میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت به این هنرمندان آغازشده و تاسال آینده ادامه دارد.
گفتنی است، 10 میلیارد ریال اعتبار به صورت پشتیبان به فعالان صنایع دستی درسراسر استان پرداخت می شود دراین راستا نیز تاکنون 65 طرح پشتیبان با 245 نفر عضو به این صندوق درسراسر استان معرفی شده اند, همچنین طی تفاهم نامه با بسیج سازندگی هرمزگان نیز مبلغ 10 میلیارد ریال جهت اعطای تسهیلات به فعالان رشته های تراش سنگ، صدف و گلیم بافی درنظر گرفته شده است. تاکنون 20 میلیارد ریال اعتباراز محل اعتبارات مشاغل خانگی در قالب طرح به بیش از 680 نفر از متقاضیان تعلق گرفته که به بانک های عامل برای دریافت تسهیلات معرفی شده اند .
یادآور می شود، حدود 10 میلیارد ریال دیگر نیز جهت ایجاد مشاغل روستایی برای تعاونی های فعال با حداقل 50 نفر سرپرست خانواردرنظر گرفته شده که این شرکت های تعاونی می توانند با مراجعه به بخشداری ها و فرمانداری های محل سکونت شان مراجعه و طرح های خود را جهت تصویب و دریافت تسهیلات ارائه کنند.
امتیاز به خبر :

آخرین اخبار