• چهارشنبه 13 فروردین 1399
  • 12:37

مدیر کل میراث فرهنگی مازندران :

بسته سفر نباید گران شود

بسته سفر نباید گران شود

قیمت بسته سفر در کشورنباید  بیش از کشورهای منطقه باشد.

دلاور بزرگ نیا مدیرکل میراث فرهنگی استان مازندران در گفتگو با میراث آریا(chtn)  با بیان مطلب فوق افزود: نباید بیش از حد توان نرخ هتل ها در جامعه افزایش یابدتا امکان رقابت در منطقه را از ما بگیردو شرایط سفر برای مردم سخت شود.

دلاور بزرگ نیا درباره آزادسازی نرخ هتل ها و تاسیسات اقامتی گفت : گران شدن سفر در مازندران بدون ان که شاهد ارتقا خدمات باشیم به مرور به رونق گردشگری در استان صدمه می زند.

وی افزود:ما وظیفه داریم از یک طرف از سرمایه گذار در بخش خصوصی حمایت کنیم  و از طرف دیگر از خواست و اراده  مردم که خواهان دریافت خدمات بهینه  و ارتقا روز به روز خدمات هستند حمایت کنیم .
وی افزود:انچه در حال حاضر بیش از ازاد سازی قیمت ها مهم است رعایت استانداردسازی و ارایه  خدمات قابل قبول به گردشگران است.وقتی خدمات منطبق با خواست گردشگر نیست ازاد سازی نرخ مفهومی ندارد و تبعات منفی ان بیشتر است.
وی تأکید کرد: افزایش 12 درصدی نرخ هتل ها برای سال آینده تعیین و به تمامی استان ها اعلام شده است و در زمان های پیک سفر با نظر ادارات کل میراث فرهنگی استان ها این نرخ قابلیت انعطاف دارد.

وی به تاثیر مناسب بودن نرخ در ورود تورهای خارجی و به رونق گردشگری داخلی اشاره کرد و افزود: بالا رفتن غیر هدفمند نرخ که موجب افزایش هزینه سفر های داخلی می شود انگیزه ای برای سفرهای خارجی از کشور بوده است.
وی با بیان اینکه این مهم  ممکن است در ساختار اقتصادی آزاد تغییر کند اما اولویت سازمان  در حال حاضر رعایت قوانین و مقررات است  گفت:به هر حال روند تصمیم سازی سازمانی براساس قوانین و مقررات اعلام شده است و انتظار داریم پایبندی به مقررات و درک واقعیت های موجود وجود داشته باشد .

وی گفت:اجزای سفر در کشور از اقامت گرفته تا پذیرایی و حمل و نقل و دیگر امکانات زنجیروار به هم  مرتبط است و تاثیر مستقیم در رونق و توسعه یک منطقه و در نتیجه کشور دارد .

مدیر کل گردشگری مازندران افزود:مطابق ماده 12 آیین نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه بندی و نرخ گذاری تأسیسات گردشگری که شهریور ماه سال جاری به تصویب رسید، مکانیزمی برای اصلاح نرخ تعیین شده است.هر چند این تصیمیم گیری با مشارکت فعالان صنعت گردشگری و هم‌اندیشی و همکاری با انها توام بوده است.
 

امتیاز به خبر :

آخرین اخبار