• پنجشنبه 26 تیر 1399
  • 22:49

عضو شورای عالی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری:

سازمان میراث فرهنگی باید نقش نظارتی خود را در نرخگذاری هتل ها ایفا کند

سازمان میراث فرهنگی باید نقش نظارتی خود را در نرخگذاری هتل ها ایفا کند

سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به عنوان نماینده دولت و حاکمیت، برای جلوگیری از تضییع حقوق مردم ، مصرف کنندگان و گردشگران، باید نقش نظارتی خود را در نرخگذاری هتل ها ایفا کند.

غلام‌حیدر ابراهیم بای سلامی عضو شورای عالی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در گفتگو با میراث آریا(chtn) ادامه داد: توسعه صنعت گردشگری و ایجاد انگیزه برای سرمایه گذاران، ارتباط مستقیمی با رقابتی بودن قیمت‌ها و آزادسازی نرخ در تاسیسات گردشگری و از جمله هتل ها دارد.

وی با اشاره به اینکه اجرای این اصل امروز در کشور ما ممکن نیست، تصریح کرد: با توجه به این اصل باید به این نکته توجه کرد که سرمایه گذاری در بخش هتل سازی کشورمان طی چند سال گذشته محدود بوده است و در حال حاضر ما با کمبود ظرفیت اقامتی و به ویژه عدم وجود هتل های مناسب مواجه هستیم، همین دلیل کافی است تا سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به عنوان نماینده دولت و حاکمیت، برای جلوگیری از تضییع حقوق مردم ، مصرف کنندگان و گردشگران، نقش نظارتی خود را ایفا کند.

این عضو شورای عالی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یادآور شد: ایفای نقش سازمان میراث فرهنگی در این زمینه در به وجود آمدن بازاری متعادل و رو به رشد در صنعت گردشگری تاثیر بسزایی خواهد داشت.

ابراهیم بای سلامی تاکید کرد: به نظر می رسد برای رهایی از مسائل و مشکلات به وجود آمده در بحث نرخگذاری هتلها ما نیازمند ایجاد و تدوین مصوبه های لازم برای سرمایه گذاری در بخش هتل سازی و مراکز اقامتی در کشور هستیم، حذف عوارض و مالیاتهای مربوط به این صنعت، تشویق، تسهیل و تسریع در امور سرمایه گذاری در صنعت گردشگری و به ویژه هتل سازی و هتل داری در ایران، از ضروریاتی است که باید در دستور کار دولت قرار گیرد.


امتیاز به خبر :