• یکشنبه 22 تیر 1399
  • 14:31

حضور فعال آذربایجان شرقی در نمایشگاه گردشگری قشم

هنرمندان صنایع دستی و مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی در نخستین نمایشگاه گردشگری، هتل داری و صنایع دستی قشم شرکت کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی؛ این نمایشگاه با حضور ادارات کل میراث فرهنگی و گردشگری 29 استان و نمایندگان مناطق کشور و فعالان گردشگری کشور عمان 23 تا 27 دی ماه به همت سازمان منطقه آزاد قشم در این جزیره برگزار شد.
مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در آیین افتتاح این نمایشگاه اظهار داشت: تمرکز به بخش گردشگری محور برنامه های مناطق آزاد کشور به شمار می رود و در این چارچوب هر ماهه شاهد برگزاری یک نمایشگاه، جشنواره یا رویداد مرتبط با گردشگری در مناطق آزاد هستیم.
وی ابراز امیدواری کرد: با استمرار این روند شاهد نشاط، شادابی و سرور مردم قهرمان ایران پس از یک دوره سخت تحریم باشیم.
ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز گفت: این وزارتخانه در کنار سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بر اساس جذابیت های منطقه ای به دنبال تحقق سیاست یاد شده است تا با برگزاری دوره های فنی و حرفه ای در بخش اشتغال و ارایه امکانات و تسهیلات مناسب در بخش تعاون، به این اهداف دست یابد.
وی افزود: بی شک از منظر این وزارتخانه چه در حوزه کار و اشتغال و چه در حوزه رفاه، به صنعت گردشگری و صنایع دستی نیازمندیم و باید این حوزه ها تقویت شود.
بنا بر این گزارش نخستین نمایشگاه گردشگری، هتل داری و صنایع وابسته قشم در فضای به وسعت 4 هزار و 200 متر مربع برپا شد و دست‌اندرکاران بخش دولتی و خصوصی صنعت گردشگری از سراسر کشور گرد هم آمدند.
گفتنی است، برپایی 40 غرفه معرفی جاذبه های گردشگری سوغات، صنایع دستی و غذاهای محلی در فضای باز از برنامه های جانبی نخستین نمایشگاه گردشگری، هتل داری و صنایع وابسته قشم بود که هنرمندان صنایع دستی آذربایجان شرقی در دو رشته ورنی و حکاکی روی فلز دراین نمایشگاه حضور داشتند.
همچنین، برگزاری نشست‌ها و هم اندیشی‌های مختلف بین بخش خصوصی و دولتی از عمده اهداف برگزاری این گرد همایی عنوان شده است.
امتیاز به خبر :