• ﺳﻪشنبه 06 خرداد 1399
  • 21:34

تبریز برای میزبانی سال 2018 آماده می شود

 تبریز برای میزبانی سال 2018 آماده می شود
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: با تاکید استاندار آذربایجان شرقی شورای سیاست گذاری برای آمادگی میزبانی تبریز به عنوان پایتخت گردشگری شهرهای اسلامی در سال 2018 تشکیل شده است.
به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی؛ احمد حمزه زاده معاون گردشگری این اداره کل با حضور در برنامه تلویزیونی شهریمیز افزود: همه ارگان های استان برای استقبال از سال 2018 آماده می شوند و استاندار آذربایجان شرقی در راس امور قرار گرفته تا با سیاست گذاری صحیح و بهره گیری از کمیته های شورای سیاست گذاری به نحو احسن تبریز را برای سال 2018 آماده کنیم.
حمزه زاده ادامه داد: آموزش صنوف شاغل در گردشگری، استاندارسازی و کیفی سازی مراکز ارائه خدمات گردشگری، انجام فعالیت های عمرانی و بهبود زیرساخت های گردشگری، بهسازی فضای شهری و فعالیت کمیته بازاریابی، تبلیغات و اطلاع رسانی از مهم ترین موضوعات مورد تاکید استاندار آذربایجان شرقی است.
وی با اشاره به فرایند انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018 خاطر نشان کرد: در سال 2013 وزرای گردشگری جهان اسلام در اجلاسی هر کدام یک شهر را به عنوان شهر نمونه گردشگری به سازمان جهانی OIC معرفی کردند و از طرف کشورمان نیز شهرهای تبریز و یزد معرفی شده بودند که در نهایت در اجلاس دیگری که حدود یک ماه پیش در کشور نیجر برگزار شد سران این سازمان تبریز را به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی برای سال 2018 انتخاب کردند.
وی همچنین گفت: وجود موزه ها و آثار تاریخی ارزشمند ، وجود آثار ثبت جهانی ، زیرساخت های گردشگری ، زیبایی شهر ، وجود خطوط هوایی، راه آهن و مسیر حمل و نقل مناسب از جمله پارامترهای مورد نظر این سازمان بود که باعث شد تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018 انتخاب شود.
وی با تقدیر از همراهی شهرداری تبریز و سایر ارگان¬ها با اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی در به ثمر رسیدن این امر گفت: موفقیت در تبریز 2018 منوط به هم¬دلی و هم¬زبانی مابین تمامی مردم و نهادهای خدمتگزار خواهد بود.
امتیاز به خبر :