• یکشنبه 04 اسفند 1398
  • 08:06

بهبود مناسبات اقتصادی حاصل از گردشگری، مستلزم نگاه همه جانبه نگر است

بهبود مناسبات اقتصادی حاصل از گردشگری، مستلزم نگاه همه جانبه نگر است

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گفت: باید تلاش شود تا با نگاهی چندسویه و با تامین منافع همه جانبه نگر در حوزه گردشگری، فضای بهتری در مناسبات اقتصادی این صنعت حاکم کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان ؛ رضا علیزاده در تشریح این مطلب با بیان اینکه بنا بر قوانین موجود، نرخ تاسیسات گردشگری تابع سیاست های کمیسیون نرخ گذاری و جزو مبانی حاکمیتی سازمان مرکزی است، اظهار داشت: در این راستا  چنانچه تصمیمی درخصوص تعیین نرخ نامه های واحدهای گردشگری گرفته شود باید مبنای کارشناسی در کمیسیون مربوطه را داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه اساسا آن چیزی که مبنای نرخ گذاری خواهد بود تابعی از عرضه و تقاضا ، استانداردسازی و ارائه کیفیت خدمات بوده و این چارچوب کمک می کند تا گردشگران در راستای هزینه کرد برای سفر با انگیزه بیشتری مقاصد گردشگری خود را انتخاب کنند.

علیزاده خاطرنشان کرد: گردشگری؛ زنجیره ای از خدمات را در برمی گیرد که در کنار هم قرار گرفتن هر یک بسته های سفر را آماده می سازد.

این مسئول، نوع خدمات و شیوه مناسبات هریک از عرضه کنندگان خدمات گردشگری در تعیین تعرفه ها را موثر خواند و بیان داشت: با به کارگیری این شیوه می توان در زمان اوج سفر و ایام رکود گردشگری، نرخ نامه های خاص خود را ارائه کرد..

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان خاطرنشان کرد: باید تلاش شود بدون لحاظ کردن نگاه تک بعدی به تعیین نرخ های واحدهای گردشگری، با نگاهی چندسویه و با تامین منافع همه جانبه نگر اعم از واحدهای گردشگری و جامعه میزبان فعالان گردشگری فضای بهتری در مناسبات اقتصادی این صنعت حاکم کرد.

علیزاده در پایان بر ضرورت پیروی تشکل و مجامع امور صنفی از ضوابط ، مقررات و چارچوب های تعیین شده تاکید کرد  و از آنان خواست تا از بکارگیری تصمیمات غیرکارشناسانه و فاقد وجاهت لازم اجتناب کند تا شاهد رونق و ارتقاء فعالیت های گردشگری با نگاهی حرفه ای و اصولی باشیم.

امتیاز به خبر :