• یکشنبه 11 خرداد 1399
  • 21:01

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان:

افزایش غیرکارشناسی نرخ هتلها ضربه مهلکی به صنعت گردشگری وارد می کند

 افزایش غیرکارشناسی نرخ هتلها ضربه مهلکی به صنعت گردشگری وارد می کند
افزایش نرخ هتلها و واحدهای اقامتی به صورت غیرکارشناسی منجر به کاهش تقاضا می شود و ضربه مهلکی را به صنعت گردشگری کشور وارد می کند.
رضا علیزاده مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان به میراث آریا(chtn) گفت: نرخگذاری در چارچوب آئین نامه اﺻﻼح، ﺗﮑﻤﯿﻞ، درﺟﻪ ﺑﻨﺪي. و ﻧﺮخ ﮔﺬاري ﺗﺄﺳﯿﺴﺎت ﮔﺮدشگری جزء وظایف حاکمیتی سازمان میراث فرهنگی است و آنچه باید در کانون توجه قرار گیرد تصمیماتی است که در کمیسیون نرخگذاری اتخاذ می شود.
وی با بیان اینکه در این کمیسیون براساس شرایط موجود و با نظر اعضای مختلف، نرخگذاری صورت می گیرد، تصریح کرد: عرضه و تقاضا باید در تعرفه ها و نرخ نامه ها مورد توجه قرار گیرد و اعلام نرخ براساس کارشناسی های انجام شده صورت گیرد.
علیزاده اضافه کرد: درنرخگذاری تاسیسات گردشگری باید به سطح بندی واحدهای اقامتی و هتل ها توجه کرد و باید با تاسیساتی که استانداردها را اعمال کرده اند و واحدهایی که اهمیتی برای استانداردسازی قائل نبوده اند، رویکرد متفاوتی داشته باشیم.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان با تاکید بر اینکه تشکلها و اتحادیه‌ها باید به نرخ اعلام شده پایبند باشند، افزود: باید چرخه خدمات در حوزه گردشگری را کنار هم قرار دهیم و بسته سفر را آماده کنیم ، این روشی است که در تمام دنیا مورد استفاده قرار گرفته است.
وی در پایان گفت: افزایش نرخ به صورت غیرکارشناسی منجر به کاهش تقاضا می شود و ضربه مهلکی به صنعت گردشگری کشور وارد می کند.
امتیاز به خبر :