• چهارشنبه 07 خرداد 1399
  • 11:52

سفر جهانگردان اتریشی به ایران، دستاورد حضور در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری وین 2016

سفر جهانگردان اتریشی به ایران، دستاورد حضور در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری وین 2016
کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به همراه نمایندگان صنعت گردشگری کشور با حضور در دوازدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی گردشگری FERIEN وین، ظرفیت‌ها و جاذبه‌های بی شمار ایران را به بازدیدکنندگان معرفی کردند.
به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران؛ در این دوره از نمایشگاه وین که از 24 تا 27 دی ماه 1394 در وین اتریش برگزار شد، کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به نمایندگی از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و برای نخستین بار در کنار بیش از 750 شرکت کننده از 70 کشور جهان حضور داشت.
در آخرین روز نمايشگاه گردشگري وين، "مرتضی حاجي"، ریيس هيأت مديره كانون جهانگردی و اتومبیلرانی با حضور در غرفه ايران، ضمن بازديد از نمايشگاه به گفت و گو با شرکت کنندگان ایرانی پرداخت و پيشنهادات خود را در راستای حضور قدرتمند در بازار گردشگری اتريش، برای آنان مطرح کرد.
وی در ادامه در ديدار با "وصفي"، رايزن فرهنگي ايران در اتريش، خواستار انجام هماهنگی و همکاری‌های لازم به منظور راه‌اندازی نمايندگي اطلاع رسانی گردشگري ايران در وين شد.
مرتضی حاجی، همچنین در نشستی که در محل پاويون غرفه ايران برگزار شد، با "آسلاون"، مدير انجمن دوستي ايران و اتريش به بحث و تبادل نظر پیرامون گسترش همکاری‌های فی مابین پرداخت.
گفتنی است، در نشست یاد شده، "آسلاون"، با ستایش فرهنگ و تمدن ايرانيان، خواستار برقراری ارتباط بيشتر با ايران در حوزه فرهنگ و گردشگری شد.
مدير انجمن دوستي ايران و اتريش، همچنین ضمن ابراز خرسندي از برطرف شدن تحريم‌هاي ظالمانه عليه ايران، از آمادگي و تمایل گسترده گردشگران اتريشي براي سفر به کشورمان خبر داد.
همچنین، در ادامه جلسه، ریيس هيأت مديره كانون جهانگردی و اتومبیلرانی، نيز با تأکید بر توسعه مناسبات گردشگری ایران و اتریش، از نمايشگاه گردشگري وين به عنوان مكانی مناسب برای برقراری ارتباط گردشگري و فرهنگی میان دو كشور یاد کرد و در ادامه به تشريح سياست‌هاي گردشگري ايران و همچنين كانون جهانگردي و اتومبیلرانی پرداخت.
یادآور می شود، هم زمان با اين ملاقات، اجرای موسيقي سنتي ايراني از سوی گروه مهر پارس و معرفی شیرینی‌ها و چاي ايراني، علاقمندان زيادي را به سوی غرفه ايران هدایت كرد.
امسال در نمایشگاه گردشگری بین‌المللی وین 4 شرکت‌ فعال صنعت گردشگری کشور شامل شرکت خدمات مسافرتی پردیسان گشت، شركت خدمات مسافرتي و گردشگري آيتو، شركت خدمات مسافرتي و گردشگري ايران دوستان و شرکت خدمات مسافرتی راستین سیر حضور داشتند و توانمندی‌ها، جاذبه‌های گردشگری، فرهنگ و هنر غنی کشورمان را معرفی و بازدیدکنندگان را برای سفر به ایران ترغیب کردند.
لازم به ذکر است، در غرفه ایران که به مساحت 49 متر مربع و به صورت 4 طرف باز در سالن A مرکز نمايشگاه Messe Wien قرار داشت، کارگاه صنایع دستی قلمزنی به عنوان هنر سنتی ایرانی برگزار و با استقبال بازدید کنندگان روبرو شد.
نمایشگاه FERIEN یک رویداد بین‌المللی در حوزه تعطیلات، سفر و تفریح شناخته می‌شود که در هر دوره میزبان بیش از صد هزار بازدید کننده و هزاران نفر از کارشناسان صنعت گردشگری است. شناخت و بررسی کمپین‌های بازاریابی و توسعه بازارهای جدید گردشگری، جمع آوری و تبادل اطلاعات و تجربیات تجاری در زمینه گردشگری، آشنایی شرکت‌های فعال در این حوزه با یکدیگر، ارائه مشاوره به علاقه‌مندان و بازدید کنندگان در رابطه با سفر و همچنين برگزاری سخنرانی‌های مفید و مرتبط با موضوع گردشگری از جمله اهداف برپايي اين نمايشگاه به شمار مي‌رود.
امتیاز به خبر :