• ﺳﻪشنبه 13 خرداد 1399
  • 15:59

مدیر کل میراث فرهنگی استان تأکید کرد:

زندگی نامه هنرمندان پیشکسوت صنایع دستی اصفهان مستند سازی می‌شود

زندگی نامه هنرمندان پیشکسوت صنایع دستی اصفهان مستند سازی می‌شود
مدیر کل میراث فرهنگی استان از مستند سازی زندگی نامه هنرمندان پیشکسوت صنایع دستی استان اصفهان توسط اداره کل میراث فرهنگی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ فریدون اله یاری در راستای تکریم هنرمندان صنایع دستی و هنرهای سنتی استان، با حضور در منزل خانم استاد زینت السادات امامی، با ایشان دیدار کرد.

در این دیدار که با حضور سرپرست معاونت صنایع دستی و تنی چند از مدیران اداره کل میراث فرهنگی استان همراه بود، مدیرکل میراث فرهنگی استان ضمن قدردانی از خدمات هنری بیش از 60 سال خانم امامی عنوان کرد: هنرمندان پیشکسوت صنایع دستی جدای از هنرشان، خود به عنوان میراث معنوی این سرزمین کهن به شمار می روند.

وی ضمن ارج نهادن به مقام شاخص این هنرمند صنایع دستی تصریح کرد: با توجه به این که هنرمندان گنجینه ای ارزشمند از هنر و تجربه هستند، اداره کل میراث فرهنگی استان با تشکیل یک تیم کارشناس بر آن است تا زندگی این هنرمندان و تجارب ارزشمند آنان را مستند سازی کنند.


شایان ذکر است خانم استاد زینت السادات امامی از هنرمندان پیشکسوت و مطرح صنایع دستی در زمینه نگارگری، تذهیب، و سوخت چرم به شمار می روند.

ایشان با 81 سال سن بیش از 60 سال است که در رشته های ذکر شده دارای آثار ارزشمندی می باشد. آثار هنری ایشان تا کنون در نمایشگاههای متعدد در اقصی نقاط جهان به نمایش در آمده است.
امتیاز به خبر :